Dolar : Alış : 4.8000 / Satış : 4.8086
Euro : Alış : 5.5924 / Satış : 5.6025
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa32°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 42890 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yıldırımlılar Kültür Sanat Sezonunda Salonları Dolduruyor

16 Mart 2018
Ana Sayfa » Bursa Bölge » Yıldırımlılar Kültür Sanat Sezonunda Salonları Dolduruyor
Yıldırımlılar Kültür Sanat Sezonunda Salonları Dolduruyor

Yıldırım Belediyesi, Kültür-Sanat sezonunun başlamasıyla birlikte ücretsiz olarak sunduğu kültür sanat faaliyetleri ile 7’den 70’e tüm kesimlere ulaşıyor.
Yıldırım’da gerçekleştirilen ücretsiz kültür sanat aktiviteleriyle sosyal hayat değişerek ilçe sakinlerinin yaşam kalitesi yükselmeye devam ediyor. 2017-2018 Kültür Sanat Sezonu başlamasıyla birlikte geçen 5 aylık süre içerisinde tiyatro, sinema gösterimi, panel, seminer ve değişik etkinliklere ev sahipliği yapan Yıldırım Belediyesi, toplamda 121 bin 359 kişiye ulaştı. Yıldırım Belediyesi, Barış Manço Kültür Merkezi başta olmak üzere Adile Naşit Tiyatrosu’nda çocuk, genç, yaşlı ve engelli vatandaşlara ücretsiz kültür sanat programı gerçekleştirmesinin yanı sıra okullara da giderek etkinliklerini öğrencilerle buluşturuyor. Alo Tiyatro, Masalcı Dede, çeşitli sanat atölyeleri ve Şehir Pasaportu ile son 5 ayda 83 bin 540 çocuk etkinliklerden faydalandı.
MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI PROJELER
Kültürel mirası ile Yıldırım’ın zamana tanıklık eden bir şehir olduğunu belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “İlçemizde Anadolu, Balkanlar ve Kafkaslardan gelen hemşehrilerimizin sayısı oldukça fazla. Derin ve farklı zenginliği olan bir ilçede kültür ve sanata da oldukça önem veriyoruz. Bizler de bir arada yaşayan bir toplumda yerel yönetimler olarak, ilçemizde tiyatro oyunları, ünlü isimlerin yer aldığı söyleşiler, yarışmalar ve sergiler ile kültür ve sanatta önemli atılımlar yapıyoruz” dedi. Önceliklerinin insana dokunan projeler olduğunu vurgulayan Başkan Edebali, “Yıldırım’ı kentsel dönüşüm çalışmalarıyla yeniden inşa ederken aynı zamanda kültür ve sanat faaliyetlerimizle sosyal hayatı da dönüştüren dokunuşlarda yapıyoruz. Geçmişinden güç alarak köklerimize ve manevi değerlerimize bağlı kültür sanat etkinliklerini ilçe sakinlerimize sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

TemaFabrika