Yıldırımlı Miniklerden Geri Dönüşüm Sergisi

YILDIRIM BELEDİYESİ MESLEK EDİNDİRME KURSLARI (YIL-MEK) OKUL ÖNCESİ EĞİTİM SINIFLARI ÖĞRENCİLERİ TARAFINDAN DÜZENLENEN ‘GELECEĞİM İÇİN GERİ DÖNÜŞÜM’ KONULU SERGİNİN AÇILIŞINI BAŞKAN OKTAY YILMAZ GERÇEKLEŞTİRDİ.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “GELECEĞİMİZİ TEMSİL EDEN ÇOCUKLARIMIZI, TARİHİMİZDEN ALDIĞIMIZ GÜÇLE MİLLETİMİZİN YARINLARINA IŞIK TUTACAK, DEĞERLERİYLE, İNANÇLARIYLA, KÜLTÜRLERİYLE YETİŞTİRİYORUZ.”

-BAŞKAN YILMAZ: “SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN EŞLERİ EMİNE ERDOĞAN HANIMEFENDİ’NİN HİMAYELERİNDE, İSRAFI ÖNLEMEK, KAYNAKLARI DAHA VERİMLİ KULLANMAK, ATIK MİKTARINI AZALTMAK VE ATIKLARI GERİ KAZANMAK İÇİN ‘SIFIR ATIK PROJESİ’ İLE BENZER NİTELİKTE DÜZENLENEN SERGİDE, YAVRULARIMIZIN YAPTIĞI ÇALIŞMALAR TAKDİRE ŞAYAN.”

-YILDIRIM KAYMAKAMI ADEM YAZICI: “BİZLER ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE NE KADAR İYİ HAZIRLARSAK, GÜZEL VATANIMIZ DA O KADAR DEĞERLİ VE KALKINMIŞ OLACAKTIR. BU YÜZDEN ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMİNE SON DERECE ÖNEM VERİYORUZ.”

BURSA- Okul öncesi eğitim ile temel eğitime hazırlanırken, toplumun kültürünü, değerlerini ve geleneklerini de öğrenen Yıldırımlı minikler, ‘Geleceğim İçin Geri Dönüşüm’ sergisi ile geri dönüşüm farkındalığı uyandırdı.

Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) Okul Öncesi Eğitim Sınıfları’nda öğrenim gören öğrenciler tarafından hazırlanan ‘Geleceğim İçin Geri Dönüşüm’ konulu sergi, Barış Manço Kültür Merkezi’nde görücüye çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde, israfı önlemek, kaynakları daha verimli kullanmak, atık miktarını azaltmak ve geri kazanmak için ‘Sıfır Atık Projesi’ doğrultusunda hazırlanan serginin açılışına Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ile eşi Esen Yılmaz, Yıldırım Kaymakamı Adem Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanvekili Yunus Emre Kandemiroğlu, AK Parti Yıldırım İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Arıcı, Yıldırım Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Sak, meclis üyeleri, muhtarlar, veliler ve çok sayıda ilçe sakini katıldı.

NEŞELİ YILDIRIM

Yıldırım’ı, çocukların yaşamaktan mutluluk duyacağı bir şehir haline getirmek adına ‘Neşeli Yıldırım’ sloganıyla miniklere yönelik projeler üreteceklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde, israfı önlemek, kaynakları daha verimli kullanmak, atık miktarını azaltmak ve atıkları geri kazanmak için ‘Sıfır Atık Projesi’ ile benzer nitelikte düzenlenen sergide, yavrularımızın yaptığı çalışmalar takdire şayan. Sevgili çocuklar, bu vatan sizin için, bu bayrak sizin için, tüm çalışmalarımız sizler için. Biz de çocuklarımıza bir söz verdik. İlçemizi, ‘Neşeli Yıldırım’ kılıyoruz. İlçemize yeni çocuk oyun parkları kazandıracağız. Çocuk aktivite köyü kuracağız. Yeni tiyatro alanları, sinema salonları inşa edeceğiz. Evlatlarımızın donanımlı ve eğitimli bireyler olarak yetişmesi adına gayret gösterirken, onların mutlu bir çocukluk geçirmeleri adına üzerimize düşeni yapıyoruz. Geleceğimizi temsil eden çocuklarımızı, tarihimizden aldığımız güçle milletimizin yarınlarına ışık tutacak, değerleriyle, inançlarıyla, kültürleriyle yetiştiriyoruz. Sergide emeği geçen çocuklarımızı, öğretmenlerimizi ve YIL-MEK ekibimizi tebrik ediyorum” dedi.

İŞ BİRLİĞİ VURGUSU

Yıldırım Kaymakamlığı, Yıldırım Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında düzenlenen etkinlikte ilçe sakinleri ve çocuklarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Yıldırım Kaymakamı Adem Yazıcı, “Çocuklar bizim geleceğimiz, yarınlarımız, çok özel varlıklarımız. Bizler çocuklarımızı geleceğe ne kadar iyi hazırlarsak, güzel vatanımız da o kadar değerli ve kalkınmış olacaktır. Bu yüzden çocuklarımızın eğitimine son derece önem veriyoruz. Devlet olarak çocuklarımıza yönelik çok önemli çalışmalarımız var. Yıldırım ilçemizde de belediye başkanlığımızla birlikte okul öncesi eğitimde çok anlamlı bir proje yürütülüyor. Çocuklarımızın hazırladığı sergide bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu anlamlı projede emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından sergiyi gezen ve çocukların hazırladıkları çalışmaları inceleyen Başkan Yılmaz ile Kaymakam Yazıcı, miniklerle yakından ilgilendi.

İlgili Yazılar