Yıldırım’da ‘Zafer’ Coşkusu

-YILDIRIM BELEDİYESİ, ZAFERLE SONUÇLANAN BÜYÜK TAARUZ’UN 97. YIL DÖNÜMÜNDE 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NI, ZAFER ŞENLİĞİ VE ZAFER YÜRÜYÜŞÜ İLE KUTLADI.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “30 AĞUSTOS 1922’DE BAŞKOMUTANLIK MEYDAN MUHAREBESİ İLE BİRLİKTE DÜŞMANI YURDUMUZDAN SÜPÜRDÜĞÜMÜZ BU ZAFER, O GÜN İMKANI OLMAYAN FAKAT İMANI OLAN AZİZ MİLLET VE ONUN KUTLU ÖNDERİ GAZİ MUSTAFA KEMAL İLE SİLAH ARKADAŞLARI VE KAHRAMAN ORDUMUZUN İNANCIYLA ULAŞTIĞI TARİHİ BİR DÖNÜM NOKTASIDIR.”

-BAŞKAN YILMAZ: “ÇÜNKÜ BİZLER BİR VE BERABER OLDUKÇA İMAN GÜCÜMÜZLE VE VATAN AŞKIMIZLA BİRLİKTE AŞAMAYACAĞIMIZ BİR ENGEL YOKTUR. TABİRİ CAİZSE VAHŞİ BATI MEDENİYETİNE KARŞI VERDİĞİMİZ MÜCADELENİN 15 TEMMUZ’LA BİRLİKTE NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU BUGÜN DAHA İYİ KAVRAMAKTAYIZ.”

-BAŞKAN YILMAZ: “YÜRÜYÜŞLER ÇERÇEVESİNDE DE ÇEVREYİ KİRLETMEDEN, DOĞAYA ZARAR VERMEDEN YILDIRIM’I TANITACAĞIZ. BU KAPSAMDA ‘DOĞADAKİ TEK İZİMİZ AYAK İZİMİZ OLSUN’ DİYORUZ.

BURSA- Yıldırım Belediyesi, zaferle sonuçlanan Büyük Taaruz’un 97. yıl dönümünde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı, Zafer Şenliği ve Zafer Yürüyüşü ile kutladı.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ve eşi Esen Yılmaz’ın ev sahipliğinde düzenlenen Zafer Şenliği’ne, AK Parti 22. Dönem Bursa Milletvekili Faruk Anbarcıoğlu, AK Parti İl Başkanvekili Bülent Kandemir, AK Parti İl Teşkilat Başkanı Hüseyin Ömer Aybar, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Ali Erbay, Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Mehmet Akif Bingöl, meclis üyeleri, muhtarlar ve ilçe sakinleri katıldı. Şarkılar, türküler ve şiirlerle, bağımsızlığa giden yoldaki en önemli dönüm noktalarından olan Büyük Taaruz ile elde edilen ‘Zafer’in 97. yıl dönümünde gerçekleştirilen ‘Zafer Şenliği’nde, 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı. Başkan Oktay Yılmaz ve protokol üyeleri de zaman zaman eserlere eşlik etti.

‘VATAN AŞKI ENGEL TANIMAZ’

Birlik ve beraberlik duyguları içerisinde olunduğu müddetçe millet olarak iman gücü ve vatan aşkıyla aşılmayacak engel olmayacağını vurgulayan Başkan Oktay Yılmaz, “30 Ağustos 1922’de Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile birlikte düşmanı yurdumuzdan süpürdüğümüz bu zafer, o gün imkanı olmayan fakat imanı olan aziz millet ve onun kutlu önderi Gazi Mustafa Kemal ile silah arkadaşları ve kahraman ordumuzun inancıyla ulaştığı tarihi bir dönüm noktasıdır. Rabbim bizlerin birlik ve beraberliğini daim etsin. Çünkü bizler bir ve beraber oldukça iman gücümüzle ve vatan aşkımızla birlikte aşamayacağımız bir engel yoktur. Tabiri caizse vahşi Batı medeniyetine karşı verdiğimiz mücadelenin 15 Temmuz’la birlikte ne kadar önemli olduğunu bugün daha iyi kavramaktayız. Bu vesile ile aziz şehirlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımızın kutlu olmasını diliyorum” dedi. Etkinliğin sonunda sanatçılar tarafından takdim edilen Türk Bayrağı’nı, Başkan Oktay Yılmaz öperek teslim aldı.

ULUDAĞ’IN GÜZELLİKLERİ ARASINDA ZAFER YÜRÜYÜŞÜ

Öte yandan 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında, Uludağ’ın eşsiz güzelliklerini içerisinde barındıran Kaplıkaya ve romanlara ilham olmuş Zeyniler köyü arasındaki 4,5 kilometrelik parkurda ‘Zafer Yürüyüşü’ gerçekleştirildi. Zafer Yürüyüşü’ne Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Halide Serpil Şahin, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Ali Erbay, Yıldırım kent Konseyi Başkanı Mehmet Akif Bingöl, Yıldırım Belediyespor Kulübü Başkanı Muammer Özbey, meclis üyeleri, muhtarlar ve doğa sever Yıldırımlılar katıldı.

‘DOĞADAKİ TEK İZİMİZ AYAK İZİMİZ’

Gerçekleştirilen Zafer Yürüyüşü ile birlikte ‘Doğa’l olarak Yıldırım sloganıyla doğa yürüyüşleri gerçekleştireceklerini belirten Başkan Yılmaz, “Zafer Bayramı etkinlikleri münasebetiyle Uludağ’ın ilçemizdeki doğal güzelliklerinden olan Kaplıkaya ve Zeyniler arasında 4,5 kilometrelik parkurda bir Zafer Yürüyüşü gerçekleştirdik. Önümüzdeki süreçte de Yıldırım’ın bu doğal güzelliklerini tanıtmak adına doğa yürüyüşlerimizi sürdüreceğiz. ‘Doğa’l olarak Yıldırım’ diyoruz. Yıldırım’ın doğal güzelliklerini öncelikli olarak korumamız gerekiyor. Bu yürüyüşler çerçevesinde de çevreyi kirletmeden, doğaya zarar vermeden Yıldırım’ı tanıtacağız. Bu kapsamda ‘Doğadaki tek izimiz ayak izimiz olsun’ diyoruz. Büyük Taaruz ve 30 Ağustos Zafer Bayramı vesile ile bir kez daha Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum” diye konuştu. Zeyniler’de tamamlanan yürüyüşün ardından katılımcılara zafer ruhunu hatırlatmak adına buğday çorbası ikram edildi.

İlgili Haberler