Dolar : Alış : 6.5465 / Satış : 6.5583
Euro : Alış : 7.4687 / Satış : 7.4822
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa34°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 42890 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yıldırım’da Trafiğe Nefes Aldıran Çalışmalar

07 Şubat 2018
Ana Sayfa » Bursa Bölge » Yıldırım’da Trafiğe Nefes Aldıran Çalışmalar
Yıldırım’da Trafiğe Nefes Aldıran Çalışmalar

BURSA- Yıldırım Belediyesi, 2017’de yaptığı yeni imar yollarıyla modern ve yaşanabilir şehir oluşturma hedefini hız kesmeden sürdürdü.
İlçe insanlarının yaşam standartlarına değer katmak adına kentsel dönüşüm çalışmalarına kararlılıkla devam eden Yıldırım Belediyesi aynı zamanda altyapı yatırımlarıyla şehri geleceğe taşıyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda genişletilen ve açılan yeni yollar ulaşımı rahatlatırken ilçedeki fiziki gelişime de artı değer katıyor. Yapılan uygulamalar sonucunda 2016’da 9 bin 539 metre, 2017’de 7 bin 695 metre, son iki sene içinde ise toplamda 17 bin 234 metre yeni yol Yıldırım’a kazandırıldı. Şehirdeki yerleşim alanlarının yenilenmesi ile birlikte ihtiyaç duyulan yeni yolları da vatandaşların kullanımına sunmaya devam ettiklerini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım, hızla büyüyen ve gelişen şehirden biri olma özelliğiyle yeni ihtiyaçlar doğan bir ilçe. Biz de yaptığımız çalışmalarla şehrimizin yeni yolları ve altyapı yatırımlarıyla birlikte modern ve ideal şehir konumuna gelmesini sağlıyoruz” diye konuştu.
ŞEHRİN ULAŞIM VİZYONUNA ARTI DEĞER
Ulaşım alanında yapılan uygulamaların şehrin gelecek vizyonuna destek sağlayacağını işaret eden Başkan Edebali, “Hizmet alanımızın genişlemesi ile birlikte hemşehrilerimizin talepleri de artıyor. Vatandaşlarımızın kullanımına sunduğumuz kilometrelerce yeni yollarla Yıldırım’ı ulaşılabilir şehir konuma getiriyoruz. İlçemiz nüfus bakımından Türkiye’nin 52 ilinden büyük olmasının yanı sıra en hızlı büyüyen ve gelişen ilçeleri arasında. Özellikle artan araç ve trafik yoğunluğunu en az hissedilir dereceye getirmek için şehrimizin ulaşım ağına yeni imar yolları ekleyerek hem trafik sorununun önüne geçiyor hem de vatandaşlarımıza ulaşımda nefes aldırıyoruz” ifadelerini kullandı. Altyapı hizmetlerinin Yıldırım’ın geleceğini inşa etme yolunda doğrudan katkı sağladığını belirten Başkan Edebali, “Planlı ve modern şehirleşmeyi sağlam temellerle desteklenen altyapı ile bütünleştiriyoruz. En ince ayrıntısına kadar titizlikle planladığımız projelerle geleceğe yatırım yapıyoruz. Yeni projelerimizde yaya ve araç ulaşımına pay ayırdığımız 15 metrelik, 25 metrelik ve 35 metrelik geniş yollarla şehrimizde hemşehrilerimize rahat, kesintisiz ve güvenli ulaşım imkanı sağlayacağız. Yıldırım’ı yaşanabilir şehir konumuna getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

TemaFabrika