Dolar : Alış : 6.5465 / Satış : 6.5583
Euro : Alış : 7.4687 / Satış : 7.4822
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa34°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 42890 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vardar, harfiyat firması yetkilileriyle bir araya geldi

08 Aralık 2015
Ana Sayfa » Yerel Haberler » Vardar, harfiyat firması yetkilileriyle bir araya geldi
Vardar, harfiyat firması yetkilileriyle bir araya geldi

SAKARYA (AA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Türker Vardar, şehirde faaliyet gösteren hafriyat firmalarının temsilcileri ile bir araya geldi. 

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Hafriyat Yönetim Sistemi ve Araç Takip Sistemi’nde hafriyat firmalarına düşen görev ve sorumluluklar hakkında bilgi verildi.

Vardar,  burada yaptığı konuşmada, çevre duyarlılığını öne çıkaran çalışmaların aralıksız sürdürüleceği söyledi.

Büyükşehir belediyesi sınırlarında faaliyet gösteren firmalarının yetkililerine, hafriyat yönetimi hakkında bilgi verdiklerini kaydeden Vardar, şöyle konuştu:

 “Hafriyat işi ile uğraşan firmalarımız 'Taşıma İzin Belgesi' almadan taşıma yapamıyorlar. Ayrıca her bir taşıma için ilçe belediyelerimizden alınması gereken 'Atık Taşıma Kabul Belgesi' olmadan da atıklarını izinli sahalara götüremiyorlar. Araç Takip Sistemi, ülkemizde örnek bir uygulama olan ve hafriyat araçlarının takibini sağlamaktadır. Bu uygulamayla firmaların araçları aktif bir şekilde takip edilmektedir. Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizde faaliyet gösteren hafriyatçıların yanında olduk. İnşallah önümüzdeki süreçte de çevreye duyarlı şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika