TBMM Aile Bütünlüğünü Araştırma Komisyonu üyeleri, Bursa'da

BURSA (AA) – TBMM Aile Bütünlüğünü Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, “Biz Türkiye’nin farklı bölgelerinde komisyon konumuza istinaden hem sorunları hem de sorunların yerel çözüm önerilerini ve mevcut çözümlerini görmek için çalışma yürütüyoruz.” dedi.

Aile bütünlüğünü olumsuz etkileyen unsurlar ile boşanma olaylarının araştırılması ve aile kurumunun güçlendirilmesi için alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan komisyonun üyeleri, Bursa’da kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Komisyon üyelerine önce Gemlik ilçesindeki Büyükşehir Belediyesi Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezinde (BADEM) brifing verildi.

Daha sonra, Muradiye Mahallesi’ndeki Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Aile Dostu Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’na geçen komisyon üyeleri, Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM), Bursa Gönül Elçilerinin faaliyetleri, Osmangazi Belediyesi Aile Rehberlik Merkezi, Yıldırım Belediyesi Evlilik ve Aile Okulu hakkında bilgilendirildi.

– “Marmara Bölgesi özelinde Bursa’yı değerlendirmek için buradayız”

Komisyon Başkanı Keşir, Merinos Göl Park’ta gazetecilere yaptığı açıklamada, komisyonunun çalışmalarına 14 Ocak’ta başladığını hatırlattı.

Keşir, kamu kurum ve kuruluşları ile üniversitelerden komisyonun çalışma alanıyla ilgili bilgi aldıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Biz Türkiye’nin farklı bölgelerinde komisyon konumuza istinaden hem sorunları hem de sorunların yerel çözüm önerilerini ve mevcut çözümlerini görmek için çalışma yürütüyoruz. Marmara Bölgesi özelinde Bursa’yı değerlendirmek için buradayız. Bursa’da boşanma oranları Türkiye ortalamasının çok az üzerinde. Yani bizi endişelendirecek bir boyutta değil. Aile mahkemesi hakimlerini boşanma avukatlarını ve bu alanda çalışan STK temsilcilerini dinleyeceğiz. Bu da bize Bursa’ya ait fotoğraf verecek.”

İlgili Yazılar