Dolar : Alış : 5.5498 / Satış : 5.5598
Euro : Alış : 6.3900 / Satış : 6.4015
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa23°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 43040 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sıcaklarda Sıvı Tüketimini Arttırın

13 Nisan 2016
Ana Sayfa » Bursa Haber Yazarları » Sıcaklarda Sıvı Tüketimini Arttırın
Sıcaklarda Sıvı Tüketimini Arttırın

Sıcaklarda sıvı tüketimini arttırın

Sıcak havalar kapıda ve vücudumuz bu sıcak havalara ve değişen koşullara alışma sürecine girdi bile. Sıcak yaz aylarında içinde bulunduğumuz aylardan başlamak üzere sıvı ihtiyacı giderek artıyor. Ağır yemeklere, şerbetli tatlılara biraz mola veriyor, yaz meyvelerine ve süt ürünlerine hoş geldin diyoruz. Kışın içilen çaylar, yerini meyve sularına bırakmaya başlayacak. Vücudumuz ise önce su diyecek ve sıvı ihtiyacı da giderek artacak.

Yazın su içmek, her zamankinden daha önemli çünkü sıcak sebebi ile daha fazla terleyeceğiz. Vücudumuzun yazın suya ihtiyaç duymasının temel sebebi de bu aslında. Yaz meyveleri içerisinde daha fazla lif ve su barındırsa dahi maalesef yeterli olmuyor. Doktorlar bu konuda hemen hemen her yaz uyarılarda bulunuyor. Günde en az 3 litre su içmenin gerekliliği başta olmak üzere, yaz meyvelerinin de hafifliğinden faydalanmanın insan vücudu için ne kadar önemli olduğu tekrar tekrar hatırlatılıyor.

Su tüketimi yalnızca kilolu insanların problemi değil. Suyu sevmek ve genetik olarak su tüketimine çok alışkın olmayan Türk insanını daha sağlıklı yaşamaya yöneltmek için ülkece büyük bir çaba veriyoruz. Yaz aylarında mutlaka her aklınıza geldiğinde su için. vücut yaz aylarında daha hızlı çalıştığı için daha fazla suya ihtiyaç duyuyor ve su tüketiminin önemi burada başlıyor. Toksinlerin, özellikle kışın yanlış beslenmenin getirisi olarak vücutta biriken zararlı maddelerin daha hızlı atılabilmesi için mutlaka daha fazla sıvı almalı ve daha sağlıklı beslenmelisiniz. Böbreklerin de yaz aylarında daha hızlı çalıştığı bilinen bir gerçek. Böbreklerinizde de bozulma veya yorulma olmaması için mutlaka sıvı artırımına dikkat etmeli ve su içmeye yoğunlaşmalısınız.

Bol sıvı almak, yanında sporla da desteklendiği takdirde yaz aylarında size yoğun bir kilo kaybı olarak geri dönecektir ve kış aylarında yavaşlayan metabolizma için adeta bir ön hazırlık görevi yapacaktır. Her uzmanın kilo vermenin yanı sıra su içmenin bu konu için ne kadar hassas bir döngü olduğunu devamlı hatırlattığını biz de yinelemek isteriz. Yazın en büyük şifanız bol sıvı tüketmektir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika