Seçim Günü Mudanya’da Ulaşım Engelsiz Olacak

Mudanya Belediyesi, 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde engelli, hasta ve yaşlılara ulaşım desteği vererek oy kullanmalarında kolaylık sağlayacak. Zeytin Dalı ekibine kayıtlarını yaptıranlar, seçim günü oy kullanacakları sandığa götürülüp, oylarını kullandıktan sonra da evlerine bırakılacak.

Mudanya Belediyesi; 31 Mart pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde oy kullanmak isteyen engelli, hasta ve yaşlı vatandaşlara ulaşım desteği sağlayacak. Oy kullanmak isteyip de sandıklarının bulunduğu okullara gitmekte güçlük çeken veya gidemeyecek durumda olanlar için belediyeye ait araçlar hazır bulundurulacak. Seçim günü sandığa gitmek isteyen engelli, hasta ve yaşlılar, hazırlanan bu araçlarla evlerinden alınıp, oylarını kullandıktan sonra da tekrar bu araçlarla evlerine getirilecek. Mudanya Belediyesi’nin bu hizmetinden yararlanmak isteyenler, sabah 08.00’den akşam 17.00’ye kadar 544 16 20, 0530 172 43 87 numaralı telefonlardan randevu alarak kayıt oluşturabilecek.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanyalıların demokrasi bayramına katılmaları ve vatandaşlık görevini en kolay şekilde yerine getirebilmeleri için her türlü kolaylığı sağlayacaklarını belirterek, “Mudanya’da herkes oy kullanabilsin diye ihtiyaç duyan tüm hemşehrilerimize bu hizmet verilecektir” dedi.

İlgili Haberler