Piremir Kapalı Pazar Yeri’ne Kavuşuyor

-YILDIRIM BELEDİYESİ’NİN İLÇEYE KAZANDIRDIĞI VE YAPIMI TAMAMLANAN PİREMİR KAPALI PAZAR YERİ AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “PİREMİR KAPALI PAZAR YERİMİZ, YILDIRIMLI HEMŞEHRİLERİMİZİN HİJYENİK KOŞULLARDA GÖNÜL RAHATLIĞIYLA ALIŞVERİŞLERİNİ YAPABİLMESİ İÇİN ÖNEMLİ BİR MEKAN OLACAK.”

-BAŞKAN YILMAZ: “BAŞTA PİREMİR MAHALLESİ OLMAK ÜZERE BÖLGEYE BİR CANLILIK VE DİNAMİZİM KATACAK.”

BURSA- Sokak aralarında kurulan pazar yerlerinin yerine modern kapalı pazar alanları oluşturarak vatandaşların yüzünü güldüren Yıldırım Belediyesi, Piremir Mahallesi sakinlerinin modern ve sağlıklı koşullarda alışveriş yapacağı kapalı pazar yerinin inşasını tamamladı.

10 bin 516 metrekare alanda oluşturulan, 339 pazar tezgahı ve 150 araçlık otopark alanı bulunacak pazar alanında Bursa Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Refik Aksu ile incelemelerde bulunan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, pazar kurulmadığı günlerde otopark olarak hizmet verecek tesisin bünyesinde ticaret alanları, kafeterya, zabıta güvenlik noktası, teknik birimler abdesthane ve mescit bulunacağını söyledi.

YILDIRIM’A ARTI DEĞER

Kapalı pazar yerlerinin şehirlerin en önemli ortak kullanım alanlarından biri olduğunu dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “İnsanlarımızın sosyal buluşma noktaları olan spor alanlarına, yeşil alanlara ve modern pazar yerlerine çalışmalarımızda büyük pay ayırıyoruz. Bu kapsamda Piremir Mahallemizde yapımını tamamladığımız kapalı pazar yerimizin çevre düzenlemesi de bittikten sonra çok nezih bir mekan olacak. Bölgedeki önemli bir ihtiyacı da karşılayacak olan pazar yerimiz başta Piremir Mahallesi olmak üzere bölgeye bir canlılık ve dinamizm de katacak.

YAPMAK KADAR KORUMAK DA ÖNEMLİ’

Yıldırımlı hemşehrilerimizin hijyenik koşullarda gönül rahatlığıyla alışverişlerini yapabilmesi içinde önemli bir mekan olacak. Nasip olursa bu ay sonunda bitirmeyi ve Ekim ayından itibaren de güzel bir törenle burayı açmayı arzu ediyoruz. İnşallah ondan sonraki süreçte de buranın sağlıklı bir şekilde yaşaması ve devam etmesi için Zabıta Müdürlüğümüz başta olmak üzere diğer birimlerimizle beraber gayret edeceğiz. Ben fiziki bir mekanı yapmak kadar yaşatmanın da önemli olduğunu düşünüyorum. Mahalle sakinlerimiz ve pazarcı esnafımız buraya sahip çıkarsa bölgemiz için hayırlı bir hizmet olacak. Kapalı pazar yerinin bölge halkımıza ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar