Piremir Kapalı Pazar Yerinde Sona Gelindi

By

BÖLGEYE DEĞER KATACAK OLAN PİREMİR KAPALI PAZAR YERİNDE İNŞAAT SEVİYESİ YÜZDE 82’YE ULAŞTI.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ: “PİREMİR KAPALI PAZAR YERİMİZ HİZMETE GİRDİĞİNDE BÖLGEDEKİ YAŞAM ŞARTLARINDA DEĞİŞİMLER YAŞANACAK.”

BURSA- Yıldırım Belediyesi, Piremir Mahallesi sakinlerinin modern ve sağlıklı koşullarda alışveriş yapacağı kapalı pazar yerinin inşasında sona yaklaştı.

Sokak aralarında kurulan pazar yerlerinin yerine modern kapalı pazar alanları oluşturarak vatandaşların yüzünü güldüren Yıldırım Belediyesi, Piremir kapalı pazar yerinin inşaatını tamamlamaya yaklaştı. İnşaat çalışmaları yüzde 82’ye ulaşan, toplam 10 bin 516 metrekarelik Piremir Kapalı Pazar Yeri’nde 339 pazar tezgahı ve 150 araçlık otopark alanı yer alacak. Vatandaşların günlük hayatlarını kolaylaştıracak şekilde tasarlanarak çok amaçlı kullanıma sahip olan kapalı pazar yeri, pazarın kurulmadığı günlerde ise otopark olarak hizmet verecek. Modern tesiste ayrıca satış birimleri, kafeterya, zabıta güvenlik noktası, teknik birimler abdesthane ve mescit bulunacak.

YILDIRIM DEĞERLENİYOR

Kapalı pazar yerlerinin şehirlerin en önemli ortak kullanım alanlarından biri olduğunu dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Vatandaşımızın talebi doğrultusunda oluşturulan projelerde özellikle sosyal kullanım alanlarına ağırlık verdik. İnsanlarımızın sosyal buluşma noktaları olan spor alanlarına, yeşil alanlara ve modern pazar yerlerine çalışmalarımızda büyük pay ayırıyoruz. Bu kapsamda Piremir Mahallemizde yapımı devam eden kapalı pazar yerimiz hizmete girdiğinde bölgedeki yaşam şartlarında değişimler yaşanacak. Vatandaşlarımızın ve pazarcı esnafımızın daha iyi şartlarda alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla göreve geldiğimiz günden itibaren ilçemize 6 kapalı pazar alanı kazandırdık. Bu vesileyle hemşehrilerimiz modern tesislerde, hijyenik koşullarda gönül rahatlığıyla alışverişlerini tamamlıyor. Piremir Kapalı Pazar Yeri’ni de vatandaşlarımızın kullanımına açtıktan sonra özellikle pazarın kurulduğu günlerde oluşan araç yoğunluğu ortadan kalkarak trafikte rahatlama olacak. Bu sayede hem bölge insanımıza rahat nefes aldıracağız hem de sosyal hayattaki değişimi gerçekleştirerek mahallemizin değerini artıracağız.” ifadelerini kullandı.

You may also like

Hot News