Dolar : Alış : 5.8410 / Satış : 5.8515
Euro : Alış : 6.5465 / Satış : 6.5583
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa30°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 43374 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

-Piremir Kapalı Pazar Yerinde Geri Sayım Sürüyor

07 Ocak 2019
Ana Sayfa » Bursa Bölge » -Piremir Kapalı Pazar Yerinde Geri Sayım Sürüyor
-Piremir Kapalı Pazar Yerinde Geri Sayım Sürüyor

-YILDIRIM BELEDİYESİ TARAFINDAN PİREMİR MAHALLE SAKİNLERİNİN 40 YILLIK ÖZLEMİNE SON VERMEK AMACIYLA YAPIMI TÜM HIZIYLA DEVAM EDEN KAPALI PAZAR YERİNİN İNŞASINDA YÜZDE 76’LIK SEVİYEYE ULAŞILDI.
-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ: “HEMŞEHRİLERİMİZ MODERN TESİSLERDE, HİJYEN KOŞULLARDA GÖNÜL RAHATLIĞIYLA ALIŞVERİŞ YAPACAK. HEM VATANDAŞLARIMIZ HEM DE PAZAR ESNAFIMIZ KAZANACAK.”
-BAŞKAN EDEBALİ: “YILDIRIM’I İDEAL VE YAŞANABİLİR BİR ŞEHİR YAPMANIN TEMELİ İNSANLARIMIZIN İHTİYAÇLARINA CEVAP VERMEKLE MÜMKÜN.”
BURSA- Yıldırım Belediyesi, Piremir Mahallesi sakinlerinin 40 yıllık özlemine son vermek amacıyla bölgenin çehresini değiştirecek çok fonksiyonlu kapalı pazar yeri inşaatının yapımına hızla devam ediyor.
Hizmet Belediyeciliği ile vatandaş memnuniyetini ön planda tutan Yıldırım Belediyesi, ilçeye çok işlevli kapalı pazar yerleri kazandırıyor. İnşaat çalışmaları yüzde 76’ya ulaşan, toplam 10 bin 516 metrekarelik Piremir Kapalı Pazar Yeri’nde 339 pazar tezgahı ve 150 araçlık otopark alanı yer alacak. Vatandaşların günlük hayatlarını kolaylaştıracak şekilde tasarlanarak çok amaçlı kullanıma sahip olan kapalı pazar yeri, pazarın kurulmadığı günlerde ise otopark olarak hizmet verecek. Modern tesiste ayrıca satış birimleri, kafeterya, zabıta güvenlik noktası, teknik birimler abdesthane ve mescit bulunacak.
‘SOSYAL DÖNÜŞÜME ÖNEM VERİYORUZ’
Vatandaşların yaşam kalitesindeki artışın fiziki dönüşümün yanı sıra sosyal alanlarda yapılacak değişimlerle de destekleneceğini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Sosyal dönüşümü en az fiziki dönüşüm kadar önemli görüyoruz. Türkiye’nin en önemli kentsel dönüşüm hamlesini yürütürken bunu yalnızca konutları yenileyerek yaparsak insanlarımız sadece yeni evlerde yaşama imkanı bulur. Biz dönüşümü yaparken parklarla, spor alanlarıyla, yeşil alanlarla, sağlık alanlarıyla, okullarla, ticari alanlarla ve modern pazar yerleri gibi sosyal yapılarla destekleyerek şehrimizin değerini artırıyoruz. Yıldırım’ı ideal ve yaşanabilir bir şehir yapmanın temeli insanlarımızın ihtiyaçlarına cevap vermekle mümkün” diye konuştu.

YILDIRIM’A ARTI DEĞER
Yıldırım’da ilçe sakinlerinin yaşam standartlarını yükselten hizmetleri bir bir hayata geçirdiklerini belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Piremir Kapalı Pazar Yeri’nin hizmete geçmesiyle birlikte bölgedeki yaşam şartlarında da değişimler yaşanacak. Pazar yerini vatandaşlarımızın kullanımına açtıktan sonra özellikle pazarın kurulduğu günlerde oluşan araç yoğunluğu ortadan kalkarak trafikte rahatlama olacak. Bu sayede hem bölge insanımıza rahat nefes aldıracağız hem de sosyal hayattaki değişimi gerçekleştirerek mahallemizin değerini artıracağız. Vatandaşlarımızın ve pazarcı esnafımızın daha iyi şartlarda alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla göreve geldiğimiz günden itibaren ilçemize 6 kapalı pazar alanı kazandırdık. Bu vesileyle hemşehrilerimiz modern tesislerde, hijyenik koşullarda gönül rahatlığıyla alışverişlerini tamamlıyor. Öte yandan Sign Of The City Awards 2017’de En İyi Mimari Tasarım ödülüne layık görülen Arabayatağı kapalı pazar yerini de bölgede yaşayan hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

TemaFabrika