ÖZHASEKİ İZNİK’TE DAVUD-İ KAYSERİ TÜRBESİNİ ZİYARET ETTİ

AK Parti Genel Merkezince bu yıl 4’üncüsü düzenlenen “Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantısı” öncesi Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki  İznik’i ziyaret  etti.

İznik’te Özhaseki’yi Bursa Ak Parti Milletvekili Zafer Işık, İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta Ak Parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Gökbulut ve yönetimi, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bektaş, Belediye Meclis Üyeleri Zeliha Peşte, Halil Arslan Lefke Kapı’da karşıladı.

İlk Ziyaretini Yeşil Cami’ye yaparak Mehmet Özhaseki burada İkindi Namazını eda etti. Özhaseki ve beraberindeki heyet ardından Şeyh Kutbettin Camii ve Türbesini, İznik Müzesi, Davud-i Kayseri Türbesini, Ayasofya Orhan Camii ve Roma Tiyatrosunu ziyarette bulundular.

Davud-i Kayseri Türbesinde ve bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi veren İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, Bölgenin ferahlaması ve genişlemesi hususunda kamulaştırma çalışmalarına bir çok konuda destek istedi.

İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta’ gezilen tarihi eserler hakkında tek tek bilgi verdi. Roma Tiyatro sonrasında heyet  AK Parti Genel Merkezince bu yıl 4’üncüsü düzenlenen “Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantısı”, için birlikte Bursa’ya geçti.

İlgili Yazılar