Dolar : Alış : 4.8420 / Satış : 4.8507
Euro : Alış : 5.6320 / Satış : 5.6421
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa31°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 42890 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Oyun Engel Tanımaz Parkı’na ödül

18 Eylül 2017
Ana Sayfa » Bursa Bölge » Oyun Engel Tanımaz Parkı’na ödül
Oyun Engel Tanımaz Parkı’na ödül

Nilüfer Belediyesi’nin geçen yıl hizmete açtığı ve Türkiye’de ilk kez çocukların hayalini kurup tasarladığı park olan “Oyun Engel Tanımaz Parkı”, Sağlıklı Kentler Birliği tarafından ödüle değer görüldü.

 

Nilüfer Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek projesi olan “Oyun Engel Tanımaz Parkı”, Sağlıklı Kentler Birliği tarafından ödüllendirildi. Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyesi olan ve 6’sı engelli toplam 30 çocuğun önce eğitim alıp ardından birlikte tasarladığı  park, engelli bireylerin de hiç bir engelle karşılaşmadan oyun oynayabilecekleri bir alan. Açıldığı günden bu yana büyük ilgi gören “Oyun Engel Tanımaz Parkı”, Sağlıklı Kentler Birliği 2017 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri kapsamında değerlendirmeye alındı.

35 üye belediyenin 103 projeyle başvuruda bulunduğu yarışmada, jürinin  değerlendirmeleri sonucu, Nilüfer Belediyesi’nin, demokrasi ürünü olan  “Oyun Engel Tanımaz Parkı”, Büyükşehir İlçe Belediyeleri Sosyal Sorumluluk Kategorisi’nde ödüle değer görüldü. Ödüller, 25-27 Ekim 2017 tarihleri arasında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek konferansta sahiplerine verilecek.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler : ,
TemaFabrika