Osmangazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri

BURSA (AA) – Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 12’incisi gerçekleştirilen Osmangazi’yi Anma ve Bursa’nın Fethi Şenlikleri’nin davetlisi olarak Bursa’ya gelen yabancı misafirler onuruna yemek verdi.

Fetih Şenliklerine katılmak üzere Bursa’da bulunan Bosna Hersek, Kosova, Makedonya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen konuklarla kaldıkları otelin restoranında bir araya gelen Dündar, geleneksel hale gelen şenliklerin, var olan dostluk ve kardeşlik bağlarının gelişip güçlenmesine önemli katkı sağladığını ifade etti.

Tüm dünyanın dostluk, barış ve kardeşliğe ihtiyaç duyduğunu belirten Dündar şunları söyledi:

“Bu anlamda kardeş şehirlerimizle birçok ortak sosyal ve kültürel proje geliştirip hayata geçiriyoruz. Kardeş şehirler aracılığı ile o ülke insanları ile sıcak dostluklar kurup geliştiriyoruz. Amacımız, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ diyen atamız Şeyh Edebali’nin sözünden hareketle, dünyada din, dil, ırk ayrımı yapmadan adaletli bir yönetim anlayışının yeniden ayağa kalkmasına katkı sağlamak. Bu etkinliğimize katılarak bizimle birlikte olan sizler, var olan dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlenmesine, yerelde başlayan bu ilişkilerin devletler düzeyinde gelişmesine çok büyük katkı sağlayacağına inanıyorum.”

Başkan Mustafa Dündar, yemeğin sonunda kardeş şehir belediye başkan ve yardımcılarına çeşitli hediyeler verirken, konukları da Dündar’a kendi şehirlerinin kültürünü yansıtan hediyeler takdim etti.