Osmangazi Belediye Başkanı Dündar:

BURSA (AA) – Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bir gün herkes Osmangazi’de yaşamak isteyecek.” dedi.

Dündar, Sukaypark Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında 7 yıllık belediye başkanlığındaki icraatlarını değerlendirdi.

İlçenin hayata geçirdikleri yatırımlarla çehresinin değiştiğini ifade eden Dündar, temizlikten, park ve meydan yapımına, spor tesislerinden asfalt çalışmalarına, eğitim yatırımlarından spor faaliyetlerine uzanan geniş bir yelpazede vatandaşlara hizmet verdiklerini söyledi.

Belediye bütçesinden en büyük payı temizliğe ayırdıklarını, yer darlığı nedeniyle park ve oyun alanları açmak için kamulaştırma yaptıklarını vurgulayan Dündar, ayrıca 7 yılda 416 bin ton asfalt, 302 bin ton yama ile yolları yenilediklerini, 73 çıkmaz sokağı, çıkar hale getirdiklerini, 66 bin metre imar yolu açtıklarını, trafiğe tehlike arz eden 9 cadde ve sokakta genişletme çalışması yaptıklarını anlattı.

Dündar, yerel yönetimlerin en asli görevinin temizlik olduğuna işaret ederek, 7 yıllık süreçte 1 milyon 668 bin 928 ton çöp topladıklarını, ayrıca 300 bin 190 litre atık yağ toplayarak Doğancı Barajı büyüklüğünde alanın kirlenmesinin de engellendiğini kaydetti.

İlçe sınırlarındaki 18 dağ köyünde toplam bin haneye toprak yapısına, iklim koşullarına uygun kiraz ve ceviz fidesi dağıtımına devam ettiklerini dile getiren Dündar, “Kültürel ve tarihi mirasın ayağa kaldırılması için 7 yılda 567 restorasyon, röleve, sokak sağlamlaştırma, tarihi cami çevre düzenlemesi, kültür merkezi ve tesis projesi hayata geçirildi. Kentsel dönüşüme de büyük önem veriyoruz. Vizyon projelerimizle ilçenin adeta çehresini değiştiriyoruz. Bir gün herkes Osmangazi’de yaşamak isteyecek.” diye konuştu