Okul Öncesi Eğitime ‘Yıldırım’ Destek

-YILDIRIM BELEDİYESİ TARAFINDAN MİLLET MAHALLESİ’NDE İNŞA EDİLEN KREŞ BİNASININ YAPIMINDA YÜZDE 95 SEVİYESİNE ULAŞILDI.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ: “YILDIRIM’IN HER ALANDA GELİŞMESİ ADINA BÖLGESEL KREŞLERİMİZİ EĞİTİM ALANINDA YAPILAN ÖNEMLİ YATIRIMLAR ARASINDA GÖRÜYORUZ.”
-BAŞKAN EDEBALİ: “EĞİTİMİN ŞEHRİMİZİN, TOPLUMUMUZUN VE ÜLKEMİZİN GELECEĞE TAŞINMASINA EN ÖNEMLİ FAKTÖRLERDEN BİRİ OLDUĞU DÜŞÜNCESİYLE, ÇOCUKLARIN VE GENÇLERİN DONANIMLI BİREYLER OLARAK YETİŞMELERİ ADINA EĞİTİME TÜM GÜCÜMÜZLE DESTEK OLUYORUZ.”
BURSA- Yıldırımlı miniklerin, eğitimin temelini oluşturan okul öncesi döneminde donanımlı bireyler olarak yetişmeleri için ilçeye modern kreş binaları kazandıran Yıldırım Belediyesi, Millet Mahallesi Kreş Binası’nın inşaatında sona yaklaştı.
Toplumların refah seviyelerinin yükselmesinde ana unsurlardan biri olan eğitime verdiği destekle ilçeye yeni okul alanları ve eğitim yuvaları kazandıran Yıldırım Belediyesi, okul öncesi eğitimin önemi doğrultusunda ilçede modern kreş binaları oluşturuyor. Yapımında son aşamalara gelinen kreş binası, Millet Mahallesi’nde okul öncesi eğitime büyük katkı sağlayacak. Toplamda bin 181 metrekarelik alanda inşa edilen ve yüzde 95’i tamamlanan kreş binası 2 katlı olarak hizmet verecek. Modern binanın içerisinde oyun ve etkinlik odası, uyku odası, emzirme odası, emekleme odası, alt açma odası, sağlık odası ve çok amaçlı salon yer alıyor.
‘GELECEĞE EMİN ADIMLARLA HAZIRLANACAKLAR’

Eğitimin, toplumların, şehrin ve ülkelerin geleceğe taşınmasındaki en önemli faktörlerden olduğunu vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Eğitimin şehrimizin, toplumumuzun ve ülkemizin geleceğe taşınmasına en önemli faktörlerden biri olduğu düşüncesiyle, çocukların ve gençlerin donanımlı bireyler olarak yetişmeleri adına eğitime tüm gücümüzle destek oluyoruz. Yıldırım’ın her alanda gelişmesi adına bölgesel kreşlerimizi eğitim alanında yapılan önemli yatırımlar arasında görüyoruz. Okul öncesi eğitim evlatlarımızı temel eğitime ve geleceğe hazırlayan çok önemli bir dönemdir. Öncelikli hizmet gruplarımız arasında yer alan çocuklarımız kreşlerimizle geleceğe emin adımlarla hazırlanacaklar” dedi.
‘OKUL ÖNCESİ’NİN ÖNEMİ
Kreş binasının kısa sürede tamamlanarak açılışının gerçekleştirileceğini hatırlatan Başkan Edebali, “Ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine daha güçlü uzanmak adına eğitim standartlarımız her geçen gün yükseliyor. Bu bağlamda toplumumuzun geleceği olan çocuklarımızı donanımlı bireyler olarak yarınlara hazırlamak adına okul öncesi eğitim ön plana çıkıyor. Biz de yerel yönetim olarak eğitimin desteklenmesi çerçevesinde ilçemize bir taraftan yeni kreş binaları kazandırırken, diğer taraftan da YIL-MEK bünyesindeki Okul Öncesi Eğitim Sınıfları ile yavrularımıza eğitim veriyoruz. Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın ilçemizde tam donanımlı bireyler olarak yetişmesinin adımlarından biri de bölgesel kreşlerimiz olacak. Millet Mahallesi’nde yapımında sona yaklaştığımız kreş binamızın açılışını kısa süre içerisinde gerçekleştirerek minik yavrularımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

İlgili Yazılar