Dolar : Alış : 5.8598 / Satış : 5.8703
Euro : Alış : 6.5706 / Satış : 6.5824
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa24°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 43336 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Okul Öncesi Eğitime Yıldırım Damgası

20 Şubat 2019
Ana Sayfa » Bursa Bölge » Okul Öncesi Eğitime Yıldırım Damgası
Okul Öncesi Eğitime Yıldırım Damgası

-OKUL ÖNCESİ EĞİTİM HİZMETİYLE DONANIMLI NESİLLERE İMZA ATAN YILDIRIM BELEDİYESİ, 2018-2019 EĞİTİM YILINDA 35 MAHALLEDE 65 SINIFTA VE 99 ŞUBEDE 3 BİN 774 MİNİĞİ YARINLARA HAZIRLIYOR.

-YILDIRIM BELEDİYESİ, YILDIRIM İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ İŞ BİRLİĞİYLE AİLE EĞİTİMİ İLE BİRLİKTE ÇOCUKLARIN KİŞİSEL GELİŞİMLERİNE YÖN VEREN TEMEL OLAN OKUL ÖNCESİ EĞİTİM HİZMETİYLE BUGÜNE KADAR 16 BİN 330 ÇOCUĞA IŞIK OLDU.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ: “YILDIRIM BELEDİYESİ OLARAK AYDINLIK YARINLARIMIZ OLAN ÇOCUKLARIMIZI, HAYATA DOĞRU ŞEKİLDE HAZIRLAMAK İÇİN OKUL ÖNCESİ EĞİTİME ÖZEL ÖNEM VERİYORUZ. EVLATLARIMIZI, KENDİLERİNE ANNE ŞEFKATİYLE YAKLAŞAN EĞİTİM NEFERİ ÖĞRETMENLERİMİZLE YAŞAMA HAZIRLIYORUZ.”

-BAŞKAN EDEBALİ: “EVLATLARIMIZIN EĞİTİMLİ, TAM DONANIMLI, MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİ ÖZÜMSEMİŞ OLARAK GELECEĞE HAZIRLANMASINA KATKI SAĞLIYORUZ.”

BURSA- Okul öncesi eğitim hizmetiyle binlerce çocuğu temel eğitime hazırlayan Yıldırım Belediyesi, değerleriyle, kültürüyle, inançlarıyla yetişerek medeniyetini temsil edecek nesillere imza atıyor.

Yıldırım Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik alanında önemli bir hizmet olarak yürütülen Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları Okul Öncesi Eğitim Sınıfları, ekonomik durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına nitelikli eğitim imkanı sağlıyor. Toplumların kalkınmasında ve donanımlı nesiller yetiştirmede okul öncesi eğitimin en önemli unsur olduğu bilinciyle hareket eden Yıldırım Belediyesi, Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştirdiği iş birliğiyle en büyük yatırımı çocuklara yapıyor. 2018-2019 eğitim yılında 65 sınıf ve 99 şubede 3 bin 774 çocuğu geleceğe hazırlayan YIL-MEK Okul Öncesi Eğitim Sınıfları, bugüne kadar 16 bin 330 çocuğa eğitim verdi. Okul Öncesi Eğitim Sınıfları’nda çocuklar değerleriyle, kültürüyle, gelenekleriyle ve kaliteli bir okul öncesi eğitimle yetişiyor. YIL-MEK Okul Öncesi Eğitim Sınıfları, geleceğin güvencesi olmaya devam ediyor.

ÇOCUKLARIN İKİNCİ EVİ

YIL-MEK Okul Öncesi Eğitim Sınıfları’nda çocuklara anne şefkatiyle yaklaşan uzman eğitimcilerle aile ortamında nitelikli bir eğitim hizmeti sağladıklarını belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Eğitim, aile içerisinde başlayan ve ömür boyu süre gelen önemli bir olgudur. Okul öncesi eğitim, yavrularımızın donanımlı bireyler olarak yetişmesinin ilk basamağıdır. Yıldırım Belediyesi olarak aydınlık yarınlarımız olan çocuklarımızı, hayata doğru şekilde hazırlamak için okul öncesi eğitime özel önem veriyoruz. Evlatlarımızı, kendilerine anne şefkatiyle yaklaşan eğitim neferi öğretmenlerimizle yaşama hazırlıyoruz. Bizler yerel yönetim olarak çocuklarımıza hak ettikleri refah seviyesi yüksek bir gelecek hazırlarken, okul öncesi eğitim sınıflarımızla da doğru bir eğitim almaları için binlerce yavrumuzu yetiştiriyoruz. Böylelikle YIL-MEK Okul Öncesi Eğitim Sınıflarımız çocuklarımızın ikinci evi oluyor” diye konuştu.

DEĞERLERLE GELECEĞE

Eğitimin toplumların kalkınmasındaki en önemli unsur olduğu bilinciyle sağlam temelli nesillerin oluşması adına en büyük yatırımı çocuklar için yaptıklarını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Geleceğini garanti altına almak isteyen her toplum çocuklarını özenle yetiştirmelidir. Kendi değerlerinden uzaklaşan toplumlar sıradanlaşarak insan yığınlarından öteye gidemez. Binlerce yıllık geleneklerimizin hala sürdürülebilmesinin en önemli göstergesi güçlü toplum yapısına sahip olmamızdır. Medeniyetimizi temsil edecek, örf ve adetlerimizi sonraki kuşaklara taşıyacak bir nesle imza atmalıyız. Bunu gerçekleştirmenin yolu da okul öncesi eğitimden geçiyor. Evlatlarımızın eğitimli, tam donanımlı, milli ve manevi değerleri özümsemiş olarak geleceğe hazırlanmasına katkı sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika