Dolar : Alış : 5.9944 / Satış : 6.0052
Euro : Alış : 6.8267 / Satış : 6.8390
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa33°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 42890 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mudanya’da Her Mahallete Hizmet

23 Mayıs 2018
Ana Sayfa » Bursa Bölge » Mudanya’da Her Mahallete Hizmet
Mudanya’da Her Mahallete Hizmet

Köy statüsünden mahalleye dönüşen 36 yerleşim bölgesi ile toplamda 47 mahalleye eşit hizmet götürme gayretinde olan Mudanya Belediyesi, okullardan, sağlık ocaklarına, ibadethanelerden, mahalle meydanlarına, halkın ortak kullanım alanlarında mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda bakım onarım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Mudanyalıların yaşamlarını kolaylaştırma anlayışını çalışmalarının temeline oturtan Mudanya Belediyesi’nin mahallelerdeki hizmetleri sürüyor. İlçe merkezinden en uzak mahallesine muhtarlıkların ve mahalle sakinlerinin taleplerini programına alan ve sorunları çözüme kavuşturan Mudanya Belediyesi, eğitimden sağlığa, sosyal donatı alanlarından asfalt çalışmalarına her alanda Mudanyalıların yanında. “Hizmet gitmeyen köy kalmayacak” sözünü, atılan somut adımlarla destekleyen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, hizmet ve yatırım yelpazesi içindeki çalışmalarını “hakça paylaşım” ilkesinden hareketle sürdürdüklerini söyledi. Gerek sosyal medya hesaplarından gerekse belediyenin gerekli birimlerine yapılan başvuruların programa alındığını belirten Başkan Türkyılmaz, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalara devam edeceğini söyledi.

ORTAK KULLANIM ALANLARI YENİLENDİ
Bu kapsamda Çepni İlkokulu’nun inşaat tadilatı, okul tuvaletlerinin iç dış boyama çalışmaları, Balabancık, Çağrışan, Çınarlı, Dereköy, Emirleryenicesi, Evciler, Işıklı, İpekyayla, Yaman, Mirzaoba, Kaymakoba, Mesudiye, Söğütpınar, Çayönü, Tirilye, Göynüklü, Hançerli mahallelerinde halkın ortak kullanım alanlarında tadilatlar, bakım onarım ve yenileme çalışmaları gerçekleştirildi. Çekrice Mahallesi tuvaletleri, Kuran kursu binası ve sağlık ocağı lojmanının arızaları giderildi. Burgaz Kooperatifçi Süleyman Parkı, Yeni Mahalle Pamuk Prenses Parkı, Tekel Parkı, Güzelyalı Atatürk Parkı, Siteler Mahallesi, Küçükyenice, Mirzaoba, Kaymakoba parklarında tel çit boyama, elektrik tesisatı arızalarının giderilmesi işlemleri yapıldı. Safinaz Parkı, Pınar Parkı, Şehit Feyyaz İlhan Parkı, Dörtçelik Caddesi, Mudanya Zirve Park, Güven Park, Papatya Parkı, Altıntaş Mahallesi Çamlıbel Cami, meydan, okul ve çevresi çim ve ot temizlikleri yapıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler : ,
TemaFabrika