Dolar : Alış : 6.5465 / Satış : 6.5583
Euro : Alış : 7.4687 / Satış : 7.4822
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa34°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 42890 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mudanya Belediyesi’nden Bir İlk Daha

19 Ocak 2018
Ana Sayfa » Bursa Bölge » Mudanya Belediyesi’nden Bir İlk Daha
Mudanya Belediyesi’nden Bir İlk Daha

Hakkın, hukukun, emeğin ve alın teri dökenin yanında olan bir belediye anlayışıyla hizmet veren Mudanya Belediyesi, Türkiye’de ilk kez taşeron teknik personele imza yetkisi vererek, tam zamanlı sözleşmeli olarak belediye kadrosuna geçirdi. Türkiye’ye örnek bir kararın altına imza attıklarını belirten Başkan Hayri Türkyılmaz, “Dürüst, temiz ve ahlaklı kadromuzla Mudanya için daha güzel işler yapacağız” dedi.

Mudanya Belediyesi, örnek bir uygulamaya daha imza attı. Hakkın, hukukun, emeğin ve alın teri dökenin yanında olan bir belediye anlayışıyla hizmet veren Mudanya Belediyesi, Mudanya’ya hizmet veren çalışanlarını göz ardı etmiyor. Çalışanlarına en yüksek ücreti veren belediyelerden biri olan Mudanya Belediyesi, ocak ayı meclisinde aldığı kararla, bünyesinde çalışan taşeron teknik personeli, tam zamanlı sözleşmeli olarak belediye kadrosuna geçirdi. 3 mimar, 4 mühendis, 1 şehir plancısı, 5 tekniker, 1 teknisyen, 2 avukat ve 1 arkeolog olmak üzere 17 personel için örnek bir kararın altına imza attıklarını kaydeden Mudanya Belediye Başkan Hayri Türkyılmaz, “Adalet benim için çok önemli bir kavram. Artık tüm teknik personel aynı haklara sahip oldu. Bundan önceki özverili çalışmalarınızın daha da artacağına, Mudanyalılara birlikte hizmet etmek adına çalışmalara hız vereceğinize inancım tam. Dürüst, temiz ve ahlaklı çalışmalarınızı sürdürün. Bundan sonra da birlikte daha güzel işler yapacağız” ifadelerini kullandı. Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz’ı ziyaret eden Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Can Şimşek ve oda yönetimi ise, Başkan Türkyılmaz’a örnek kararından dolayı teşekkür etti.
Meclis’te yapılan görüşme neticesinde 2018 yılında sözleşmeli personel olarak çalıştırılacak personele Maliye Bakanlığı’nca yayınlanacak Sözleşmeli Personel Tavan ve Taban Ücretleri’ne ilişkin genelgede belirtilecek taban ücretinden ödenmesine ve ek ödeme yapılmasına karar verildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika