Minik Sporcuların Sertifika Coşkusu

-YILDIRIM BELEDİYESPOR YAZ SPOR OKULLARI 3. DÖNEMİ’Nİ BAŞARI İLE TAMAMLAYAN ÖĞRENCİLER KATILIM BELGELERİNİ BAŞKAN YILMAZ’DAN ALDI.
-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “YILDIRIM’I BURSA’DA SPORUN KALBİ YAPACAK ÇALIŞMALARI ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMLERDE ARTTIRACAĞIZ.”
-BAŞKAN YILMAZ: “BİZ ÇOCUKLARIMIZI HEM MADDE BAĞIMLILIĞINDAN HEM DE TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞINDAN KURTARACAK HİZMETLERİ SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ.”
BURSA- Yıldırım Belediyesi tarafından gerçekleştirilen basketbol, jimnastik, futbol, tenis, voleybol, yüzme, karate, taekwando ve halter kurslarını tamamlayan bin 872 kursiyerler, katılım belgelerini Başkan Oktay Yılmaz’dan aldı.
Yıldırım Belediyesi Yavuzselim Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen sertifika törenine Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın yanı sıra Ak Parti İl Başkanvekili Bülent Kandemir, Ak Parti Yıldırım İlçe Başkan Yardımcısı İrfan Yeni, Yıldırım Belediyespor Kulübü Başkanı Muammer Özbey, meclis üyeleri ve çok sayıda Yıldırımlı katıldı.
ÇOCUKLARA ÖNCELİKLİ HİZMET
Yerel yönetimler olarak çocukları mutlu görmenin kendilerini mutlu ettiklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Eğlendikleri ortamları onlar için oluşturmuş olmak bizleri çok fazla mutlu ediyor. Hem onların kendi akranları ile birlikte bir ortamı paylaşmaları hem de yazı güzel etkinlikler çerçevesinde değerlendirmeleri hakikaten çok güzel şeyler. Bizler Yıldırım Belediyesi olarak bu imkanlarımızı genişleteceğiz. Biliyorsunuz Türkiye’nin en büyük spor tesislerinden biri olan Naim Süleymanoğlu Spor Tesisleri yakın bir zamanda faaliyetine başlamış olacak. Basketboluyla, yüzmesiyle, hentboluyla, bireysel sporlarıyla, güreşiyle, halteriyle, karatesiyle ve daha birçok spor branşında Yıldırım’lı çocuklara hizmet edecek” diye konuştu.
AMACIMIZ YILDIRIM’A HİZMET
Yıldırım Belediyesi olarak Yaz Spor Okullarında birçok alanda hizmet verdiklerini dile getiren Başkan Yılmaz, “Şuan da 3 dönemin sonunda basketbolda 320, cimnastikte 560, futbolda 485, teniste 172, voleybolda 290 ve yüzme branşında da 6500 çocuğumuz olmak üzere toplamda 8 bin 327 öğrencimize eğitim verdik. Bu dönem Yaz Spor Okulları kapsamında toplam 12 bin öğrencimize imkanlarımızı seferber edeceğiz. Yine bu dönemde sosyal gruplar olmak üzere karate ve tarzı branşlarda 13 bin 500 öğrencimize de yine ücretsiz hizmet verdik. Hedefimiz yaz sonunda toplamda 18 bin çocuğumuza hizmet vermek. Bizler Yıldırım Belediyesi olarak Yıldırım Spor Kompleksi dediğimiz bu komplekste yüzme, jimnastik, tenis ve taekwando branşında hizmet veriyoruz. Mimarsinan Spor Salonu’muzda basketbol, jimnastik, karate, satranç ve voleybol branşlarında hizmet veriyoruz. Sadık Ahmet Tesisi’mizde yine futbol, yüzme ve kadın spor merkezimizle hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Erikli ve Umurbey’de havuzlarımız var. Sinandede Spor Merkezi’miz var. Millet ve 75. Yıl Mahallerimizde Kadın Spor Merkezlerimiz ile hizmet vermekteyiz” şeklinde konuştu.
‘GÜÇLÜ YILDIRIM GÜÇLÜ NESİLLER’
Yıldırım’ı Bursa’da sporun kalbi yapacak çalışmaları arttıracaklarını ifade eden Başkan Yılmaz, “Tabi biz mekanlarımızı arttıracağız ama bu mekanlarımıza ruh verecek olan şey çocuklarımızın, gençlerimizin bunlara ilgi göstermesidir, velilerimizin çocuklarını buralara yönlendirmesidir. Biz çocuklarımızı hem madde bağımlılığından hem de teknoloji bağımlılığından kurtaracak bu hizmetleri sunmaya devam edeceğiz. Çünkü çocuklarımız ve gençlerimiz bizim geleceğimiz. Güçlü Yıldırım hedefine yetiştireceğimiz güçlü nesillerle ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler