Kurban Bayramı'na doğru

TEKİRDAĞ (AA) – Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şimşek, mesajında, bayramların bağları kuvvetlendiren, dargınlıkların son bulmasına vesile olan, toplumsal birliği sağlayan, yardımlaşma ve dayanışma duygularının güçlendiren, güzelliklerin ve iyilikleri yoğun olarak yaşatan çok özel günler olduğunu belirtti.

Barışı, dostluğu, hoşgörüyü, sevgi, saygı ve kardeşlik bağlarını pekiştirerek manevi hassasiyetleri geliştiren bayramların, insanları ortak duygular çerçevesinde buluşturarak milli ve dini duyguları, inançları, örf ve adetleri uygulayıp sergilenmesine ve toplumda millet olma şuurunun şekillenmesine katkı sağladığını bildiren Şimşek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kurban Bayramı birlik ve beraberliğimizi pekiştiren önemli günlerden biri olmasının yanında, ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım eli uzatmanın, sevinçleri olduğu kadar sıkıntıları da paylaşmanın hazzını ve mutluluğunu yaşayacağımız günlerdir. Bu müstesna bayram günleri vesilesiyle üniversitemiz mensuplarının, ülkemizin yarınları olan sevgili öğrencilerimiz ile kıymetli ailelerinin, basın mensuplarının ve tüm halkımızın Kurban Bayramını kutlar; bayramın milletimize ve insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesi dileği ile sevgi ve saygılarımı sunarım.”

İlgili Yazılar