Dolar : Alış : 6.5465 / Satış : 6.5583
Euro : Alış : 7.4687 / Satış : 7.4822
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa34°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 42890 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kentler ve Dönüşüm Zirvesi

08 Aralık 2015
Ana Sayfa » Yerel Haberler » Kentler ve Dönüşüm Zirvesi
Kentler ve Dönüşüm Zirvesi

İSTANBUL (AA) – Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, kentsel dönüşümün öneminin altını çizerek, yeni yaşam biçimleri oluşturmanın bir zorunluluk haline geldiğini belirtti.

İnşaat Platformu ve Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen ve moderatörlüğünü Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak'ın yaptığı “Yeni Yaşam Biçimi, Kentler ve Dönüşüm Zirvesi”nin ikinci oturumunda konuşan Benli, hümanist anlayışla görevlerini yaptıklarını ifade ederek, bu bağlamda belediyede Kentsel Tasarım Şefliği'ni kurduklarını anlattı.

Benli, plansız kentleşmeyi “tümörlü bir yapı”ya benzeterek, “Siyasi ayrım yapmaksızın herkes görevini yapmalı. Kentin acilen dönüşmesi gerekiyor. Eski binaların yenilenmesi gerekiyor. Uzun vadeli planlara ihtiyaç var. Bu, herkesin sorumluluğu. İnşaatları yapanlar aynı zamanda toplum mühendisi olduklarını unutmamalılar. Yeni yaşam biçimleri oluşturmak bir zorunluluk” diye konuştu.

Etkinliğe, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği İcra Kurulu Üyesi Neşecan Çekici de konuşmacı olarak katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika