‘Kaybedecek Vaktimiz Yok’

-YILDIRIM BELEDİYESİ 2019-2024 SEÇİM DÖNEMİ’NİN 1. OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI, YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ’IN BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ, “ŞEHRİMİZİN BİZDEN BEKLEDİĞİ ÖNEMLİ HİZMETLER, HEMŞERİLERİMİZİN ÇÖZÜM BEKLEDİĞİ SORUNLAR VAR.”

-BAŞKAN YILMAZ, “İKTİDARIYLA, MUHALEFETİYLE HEPİMİZİN ORTAK PAYDASI, ORTAK DÜŞÜNCESİ, YILDIRIM VE YILDIRIMLILAR İÇİN EN İYİ HİZMETİ ÜRETMEK.”

-YILDIRIM BELEDİYESİ SİYASİ BAŞKAN YARDIMCILIKLARINA; YAŞAR ELMAS, ALİ MOLLASALİH, YUSUF DEMİROK VE SERVET HOCAOĞULLARI GÖREVLENDİRİLDİ.

BURSA- Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın başkanlığında gerçekleştirilen Yıldırım Belediyesi 2019-2024 Seçim Dönemi’nin 1. Olağan Meclis Toplantısı’nda meclis başkan vekilleri ve komisyonlar belirlendi.

 Yıldırım Belediyesi 2019-2024 Seçim Dönemi’nin 1. Olağan Meclis Toplantısı, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye Meclisi üyelerine rozetlerini tek tek takan Başkan Yılmaz, Yıldırım’da seçim döneminin sona erdiğini hizmet döneminin başladığını vurgulayarak, “Şehrimizin bizden beklediği önemli hizmetler var. Hemşerilerimizin çözüm beklediği sorunlar var. Dolayısı ile bizim kaybedecek vaktimiz yok. Mevla’m meclisimize milletimize en hayırlı şekilde hizmet etmeyi nasip etsin. Bizi milletimize karşı mahcup etmesin” dedi.

‘SAHADA OLACAĞIZ’

Farklılıkların da benzerlikler kadar toplumların zenginliği olduğuna işaret eden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “İktidarı ile muhalefeti ile Yıldırımlar bize bir şehir yönetimini emanet etti. Hepimizin ortak paydası, ortak düşüncesi, bu emanete en iyi şekilde sahip çıkıp, hemşerilerimiz için en iyi hizmeti üretmek. Bizim temel önceliğimiz ortak akıl olacak. Ortak akıl ve ortak dil ile idealleri gerçekler ile harmanlayarak, milletimize hizmete odaklanacağız. Bunu yaparken, geçmişten güç alarak, düne takılıp kalmadan yarını inşa edeceğiz. Bunu başarabilmemizin yolunun sahadan kopmamak olduğunun bilincindeyiz. Yıldırım’dan kopmadan, insanlarımızla iç içe, onların talep ve beklentileri doğrultusunda çalışacağız” ifadelerini kullandı. Başkan Yılmaz, siyasi başkan yardımcıları olarak; Yaşar Elmas, Ali Mollasalih, Yusuf Demirok ve Servet Hocaoğulları belirlendiğini söyledi. Daha sonra ise Belediye Meclisi Başkanvekilleri ve komisyon üyeleri seçildi. Yıldırım Belediye Başkan vekilliklerine AK Parti meclis üyeleri Ali Çiftçi ve Ahmet Sağdıç seçildi.

KOMİSYONLAR OYBİRLİĞİYLE BELİRLENDİ

Meclis toplantısında komisyon üyeleri belirlenirken, Plan ve Bütçe Komisyonu’na Hilmi Pakyürek, Mücahit Bozkurt, Ahmet Sağdıç, İsmail Tekin ve Mustafa Bozkurt seçildi. İmar Komisyonu’na Merve Ekmekci, Fatih Kara, Ali Çiftçi, Burak Alp Özbek seçilirken, Hukuk Komisyonu’na İmren Çavuşoğlu, Nazlı Merve Eryılmaz, Şefik Kaya, Servet Çağıl ve İhsan Bilgili seçildi. Çevre Sağlığı, Sağlık ve Sportif Hizmetler Komisyonu’na Selim Yolgeçen, Süleyman Öztürk, Ahmet Aksu, Recep Bayram, İsmail Turan seçilirken, Eğitim ve Hizmet Güvence Komisyonu’na Sevim Parlak, Cemal Abdülnasır Yaşar, Feridun Özyüksel, Cemil Ocak ve Salih Barış seçildi. Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’na ise Sevim Parlak, İmren Çavuşoğlu, Nazlı Merve Eryılmaz, Nurettin Sanatçı ve Mustafa Engin Kargılı seçildi.

İlgili Yazılar