Kandıra Ziraat Odası üyeleri fuara katıldı

KOCAELİ (AA) – Kandıra Ziraat Odası üyeleri, Bursa 13. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Bursa 8. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı'na katıldı.

Kandıra Ziraat Odası Başkanı Kemalettin Er, gazetecilere yaptığı açıklamada, tarımda teknolojik ve sektörel gelişmeleri takip etmenin, verimliliğe katkı sağladığını belirtti.

Kandıra çiftçisinin teknolojik ve bilimsel gelişmelerden faydalanmasını sağlamak amacıyla bir dizi çalışma yaptıklarını vurgulayan Er, şunları söyledi:

“Tarım, tohumculuk, fidancılık, hayvancılık, süt endüstrisi makine ve ekipmanlarındaki gelişmeleri Kandıra çiftçisine, üreticisine göstermek ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla 600 çiftçimizi odamız imkanlarıyla fuara götürdük. Tarımda geliştirilen yeni teknolojiler, makine ekipmanları ve yenilikler yerinde görülerek, üretici firmalar tarafından üyelerimiz bilgilendirildi. Özellikle tarım, fidancılık ve süt üretiminde ilçemizde modern tarım ve hayvancılığın gelişmesi için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu tür fuarlara yaptığımız gezilerin, çiftçimize katkısı çok büyük olmaktadır.”

 

İlgili Yazılar