Kaçarak evlenen engelli çifti ''bebekleri'' hayata bağladı

KIRKLARELİ (AA) – Kırklareli'nde sosyal medya üzerinden tanışan ve ailelerinin izin vermemesi üzerine kaçarak evlenen çiftin mutluluğu, dünyaya gelen bebekleri ile perçinlendi.

Kırklareli'nde yaşayan Hasan Lağımcı (42), sosyal medya üzerinden Senem Öztürk (29) ile tanıştı. Ailelerinin evlenmelerine müsaade etmemesi üzerine çift, yaklaşık 3 yıl önce evlendi.

Tüm engelleri aşan çiftin, bir yıl önce erkek çocukları dünyaya geldi. Çift, çocuklarının dünyaya gelmesiyle aileleriyle aralarının düzeleceğini umut ederek bebeklerine Azad isimini verdi.

Senem Lağımcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eşiyle 2013 yılında sosyal paylaşım sitesi üzerinden tanıştığını ve mutlu bir evlilik yaşadıklarını belirtti. 

Evlendiği için hiçbir zaman pişmanlık duymadığını dile getiren Lağımcı, engelli olmaktan da ayrı bir gurur duyduğunu ifade etti. Eşi ile bir birlerine destek olarak, birçok engeli de aşarak dünyaya bir erkek çocuk getirdiklerini anlatan Lağımcı, engelli bir çift olarak diğer engellilere de örnek olmaya çalıştıklarını kaydetti.

Çocuklarının bakımını zor da olsa yerine getirdiklerini anlatan Lağımcı, “Anne olmak çok büyük sorumluluk. Biz engelliler için anne, baba olmak çok zor. Eşimle zaman zaman çok zorlanıyoruz. İkimiz de engelliyiz ve ayağa kalkıp yürüyemiyoruz, Çoğun maması, giyimi çok zor, biz sağlıklı anne babadan daha çok zorlanıyoruz. Emekleyerek gittiğim zaman çocuğumu da kucağımda götürüyorum. Evladımızı hiçbir şeye değişmeyiz. Günlük hayatımızda yemeğimizi yapıyoruz. Oğlumuzu bakıyoruz, gezmeye gidiyoruz” şeklinde konuştu.

Eşi ile aşklarını çocukları ile perçinlediklerini dile getiren Lağımcı, ailesi ile barışmayı çok istediğini vurguladı. Eşiyle kaçarak evlendiklerinden düğün töreni yapamadıklarını ve gelinlik giyemediğini anlatan Lağımcı, en büyük hayalinin çocuğunun sünnet töreninde gelinlik giymeyi hayal ettiğini söyledi.

Zaman zaman maddi imkansızlıklar çektiklerini vurgulayan Lağımcı, çocuğunun sünnet töreni için hayırseverlerden yardım beklediğini anlattı.

Yaklaşık iki yaşındayken yanlış yapılan bir iğne nedeniyle engelli kaldığını belirten Hasan Lağımcı ise eşiyle yeniden hayata bağlandığını söyledi. Eşini ve çocuğunu çok sevdiğini vurgulayan Lağımcı, günlük ihtiyaçlarını ve çocuklarının bakımını emekleyerek birçok zorlukları aşarak yerine getirdiklerini anlattı.

Evlenmeden önce ön yargıları nedeniyle toplum içerisine çıkamadığını kaydeden Lağımcı, “Evlenmeden önce topluma çıkmıyordum. Şimdi topluma çıkıyorum. Eşimle evlendiğim için çok mutluyum. Beni topluma kazandırdı” dedi. 

İlgili Yazılar