Dolar : Alış : 6.2671 / Satış : 6.2784
Euro : Alış : 7.3794 / Satış : 7.3927
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa29°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 42923 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İznik’in Yeni Kardeş Şehri Sicilya’dan

07 Mart 2018
Ana Sayfa » Bursa Bölge » İznik’in Yeni Kardeş Şehri Sicilya’dan
İznik’in Yeni Kardeş Şehri Sicilya’dan

2018 yılı Mart ayı Meclis Toplantısı İznik Belediye Başkanı Osman Sargın başkanlığında Gençlik ve Kültür Merkezi’nde bulunan salonda gerçekleşti. Meclis toplantısında Sicilya’nın seramik şehri Santo Stefano Dı Camastra ile İznik’in kardeş şehir olması karara bağlandı.
İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı açılış konuşmasında “Değerli meclis üyeleri, sevgili mesai arkadaşlarım. Bir meclisimizde daha sizlerle birlikteyiz. Bizler burada hep birlikte aldığımız kararlar ile ilçemizde bir çok irili ufaklı yatırımlara imza attık. İlçemizi hak ettiği konuma getirmek için birlikte kararlar aldık. İnşallah bundan sonrada ilçemizin ve hemşerilerimizin ihtiyaçlarına dönük kararları yine burada hep birlikte almaya devam edeceğiz. Ben bu vesile ile tüm meclis üyelerimize çalışmaları, destekleri için teşekkür ediyorum.2018 yılı içerisinde de alacağımız kararların ilçemize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
15 Gündem Maddesi ile toplanan mecliste ilk olarak Şubat 2018 ayına ait meclis toplantısında alınan kararların özetleri onaylandı.
Toplantının ikinci gündem maddesi olan İznik ile İtalya’nın Sicilya bölgesinde yer alan seramik kenti Santo Stefano Dı Camastra şehrinin kardeş şehir olmasını görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Meclise gönderilen dilekçeler ve raporlar incelenmek üzere ilgili komisyonlara havale edilirken, bir sonraki meclis toplantısının 3 Nisan 2018 tarihinde saat 15.00’da gerçekleştirilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler : ,
TemaFabrika