Dolar : Alış : 4.8000 / Satış : 4.8086
Euro : Alış : 5.5924 / Satış : 5.6025
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 42890 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İznik Barajının Temeli Muhteşem Törenle Atıldı

29 Kasım 2017
Ana Sayfa » Bursa Bölge » İznik Barajının Temeli Muhteşem Törenle Atıldı
İznik Barajının Temeli Muhteşem Törenle Atıldı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bursa’da düzenlenen tören ile Bursa ve ilçelerinde aralarında İznik Barajı’nın da yer aldığı 8 büyük projenin temellerini attı. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ın da katıldığı temel atma töreninde 434 milyon TL’lik 8 projenin temeli törenle atıldı. İznik Barajı ile İznik ve bölgesinin 2070 yılına kadar içme suyu ile tarımsal sulama ve elektrik üretimi gibi birçok ihtiyacını karşılayacak olan dev baraj için de inşa süreci başlamış oldu.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Bursa Milletvekillerinin de katılımı ile Bursa’da aralarında İznik’te yapılacak ve yaklaşık 260 Milyon milyon TL bedelli İznik Barajı çalışmalarının da yer aldığı 8 büyük projenin temellerini atıldı. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ın da katıldığı Bursa Merinos’taki temel atma töreninde 434 milyon TL’lik 8 projenin temelleri dualar eşliğinde atıldı. Programa Başbakan yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile birlikte Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Milletvekilleri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve ilçe belediye başkanları da katıldı.

434 milyon TL’lik Projenin Temeli Atıldı

İznik Barajı projelerinin de aralarında bulunduğu Bursa bölgesindeki 8 eser arasında Orhangazi Nadır Deresi Islahı, Gölecik Barajı, İnegöl Olukman Tekke Göleti, Gemlik Hamidiye Göleti, İnegöl Alangünü Barajı Sulaması ve Gemlik Küçükkumla Barajı yer alıyor.

BAŞKAN SARGIN’DAN TEŞEKKÜR

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı açıklamada “Bugün burada Orman Ve Su İşleri Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen 434 milyon TL’lik 8 projenin temelini dualar eşliğinde attık. Bunların içerisinde yer alan İznik Barajı ilçemiz ve bölgemiz için büyük önem arz ediyor. Vatandaşlarımızın açıkçası yıllardır özlemle beklediği bir proje. Ve bunun bugün burada temelini attık. Ben bu vesile ile Orman Ve Su İşleri Bakanlığımız Veysel Eroğlu’na İznik’e vermiş oldukları katkılardan ve yapılacak İznik Barajı için çok teşekkür ediyorum” dedi. Başka Sargın ayrıca Bakan Eroğlu’na İznik Çinisi Pano hediye etti.

Öte yandan törene katılan İznikli vatandaşlar pankart ve tezahüratlarıyla teşekkürlerini belirttiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler : ,
TemaFabrika