Gürsulu Öğrenciler Geri Dönüşümle Doğayı Koruyor

Gürsulu öğrenciler geri dönüşüme destek vermek amacıyla, geri dönüşümle oluşturdukları kuş evlerini ağaçlara astı.

Orman Haftası dolayısıyla, çocuklara doğa sevgisi ve duyarlılığı kazandırmak amacıyla, Gürsu Belediyesi ve Atatürk İlkokulu işbirliğinde düzenlenen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

Şehit Hakan Topal Parkı’nda düzenlenen etkinlik kapsamında, öğrenciler tarafından geri dönüşümle oluşturulan kuş evleri ağaçlara asıldı.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Doğasever bir nesil yetişmesine katkı sağlamak amacıyla çocuklarımızın el emeği kuş evlerini ağaçlara astık. Çocuklarımız, geri dönüşümle kendi el emekleriyle hazırladıkları kuş evlerinin bir hayvanın yaşamını devam ettirmesi için kullanılacak olmasını, tertemiz çocuk zihinlerine nakşedilmiş bir anı olarak ömür boyu hatırlayacaklardır. Hayvanların yaşam haklarını düşünen, hayvanları ve doğayı koruyan bir nesil, barış ve huzur dolu bir dünya oluşturacaktır” dedi.

Öğrenciler ellerinde taşıdıkları “Destek ol geri dönüşüme, gülümse geleceğe”, “Doğayı koru, hayvanları sev”, “Hayat sadece insanlar için var olsaydı, nuhun gemisinde hayvanların ne işi vardı” yazılı pankartlarla doğaya ve hayvanlara olan duyarlılıklarını ortaya koydu.

Öğrenciler tarafından sunulan gösteriler de renkli görüntüler oluşturdu.

İlgili Yazılar