Dolar : Alış : 6.0656 / Satış : 6.0766
Euro : Alış : 6.7864 / Satış : 6.7986
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa25°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 43373 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gürsu Sokaklarına Rengarenk Kedi Evleri

13 Mart 2019
Ana Sayfa » Bursa Bölge » Gürsu Sokaklarına Rengarenk Kedi Evleri
Gürsu Sokaklarına Rengarenk Kedi Evleri

Gürsu Belediyesince, sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında, Gürsu’nun sokaklarına kedi evleri yerleştirildi.

Gürsu Belediyesi ve Ekol Koleji işbirliğinde, “Gürsumuz’u Rengarenk Kedi Evleriyle Süslüyoruz” sloganıyla düzenlenen etkinlikte, öğrencilerin el emekleriyle boyadıkları kedi evleri Gürsu sokaklarına yerleştirildi.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Doğal ortamlarından uzakta şehir şartlarında yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarının yaşam hakkını korumak ve yaşamlarını devam ettirmelerine yardımcı olmak hepimiz için bir insanlık borcu. Daha önce ilçemizdeki ağaçları gökkuşağı renklerinde evlerle donatarak yaptığımız çalışmayı şimdi kedi evleriyle devam ettiriyoruz. Çocuklara hayvan sevgisi ve sokak hayvanlarına karşı duyarlılık kazandırmak, ilçemizde yaşayan hemşehrilerimize sokak hayvanlarının yaşam haklarına karşı duyarlılık kazandırmak istedik. Çocuklarımız, kendi el emekleriyle hazırladıkları kedi evlerinin bir hayvanın yaşamını devam ettirmesi için kullanılacak olmasını, tertemiz çocuk zihinlerine nakşedilmiş bir anı olarak ömür boyu hatırlayacaklardır. Hayvanların yaşam haklarını düşünen ve hayvanları koruyan bir nesil, barış ve huzur dolu bir dünya oluşturacaktır” dedi.

Öğrencilerin kendi isimlerinin yazılı olduğu 90 adet kedi evi; Gürsu’nun çeşitli noktalarına, Hayvan Barınağı’na ve Adrenalin Park’a yerleştirildi.

Etkinlikte öğrenciler; “Hayvanlara Karşı Kalbimizde Merhamet Olmalıdır”, “Bir Kap Yemek Bir Kap Su Dostlarımıza Yeter”, “Hayvanlara Karşı Acımasız Olan İyi Bir İnsan Olamaz”, “En İyi Dostlarımız Hayvanlardır” sloganlarının yazlı olduğu pankartlar taşıdı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika