Dolar : Alış : 5.8410 / Satış : 5.8515
Euro : Alış : 6.5465 / Satış : 6.5583
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa30°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 43374 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Geri Dönüşüm Malzemeleri Yuva Oldu

10 Ocak 2019
Ana Sayfa » Bursa Bölge » Geri Dönüşüm Malzemeleri Yuva Oldu
Geri Dönüşüm Malzemeleri Yuva Oldu

YILDIRIM BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİ, GERİ DÖNÜŞÜM MALZEMELERİNİ SOKAK HAYVANLARI İÇİN SICAK YUVAYA DÖNÜŞTÜRDÜ.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ: “ARKADAŞLARIMIZ YAPTIKLARI YUVALAR İLE HAYVANLARIN BARINMA İHTİYAÇLARINI BİR NEBZE DE OLSA GİDERMEK İSTEDİ. UMARIM BU DAVRANIŞLARI HERKESE ÖRNEK OLUR.”

-BAŞKAN EDEBALİ: “ÖZELLİKLE SABAHLARI ARAÇLARINIZI ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE KAPUTA VURMAK SURETİYLE SES YAPARAK HAYVANLARIN BULUNDUĞU YERDEN KAÇMASINA YARDIMCI OLABİLİRSİNİZ.”

BURSA- Yıldırım Belediyesi çalışanları, havaların soğuması ve kar yağışının etkisini arttırması nedeniyle sokak hayvanları için geri dönüşebilen malzemelerden barınak yaptı.

Yıldırım Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü çalışanları, ahşap paletlerden yaptıkları kedi, köpek ve kuş evini ilçenin muhtelif yerlerine yerleştirerek, sevimli canlıların barınma sorunlarını çözüme kavuşturacak bir projeye imza attı. Yıldırım Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ise mevsim şartları nedeniyle sokak hayvanlarının aç kalmaması için ilçedeki 123 kuş evi, 109 kedi evi, 3 otomatik yemlik, 8 beslenme odağı ve 22 su odağına periyodik olarak kedi ve köpek maması ile yem ve su bırakıyor. Havaların soğumasının, insanların olduğu kadar hayvanlar için de yaşam koşullarını ağırlaştırdığına dikkat çeken Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Çalışma arkadaşlarımız ilçemizdeki kimsesiz hayvanlar için kedi, köpek ve kuş evleri yaparak bunları şehirdeki muhtelif bölgelere yerleştirdi. Kışın getirmiş olduğu zorluklardan, doğadaki hayvanlar çok etkileniyor. Arkadaşlarımızda yaptıkları yuvalar ile hayvanların barınma ihtiyaçlarını bir nebze de olsa gidermek istedi. Umarım bu davranışları herkese örnek olur. Öte yandan sokak hayvanlarının kış mevsiminde karşılaştığı önemli sorunların başında gelen beslenme hususunda çalışma arkadaşlarımız muhtelif yerlere dostlarımız için yem bırakıyor. Hayvansever hemşehrilerimiz de evlerinde artan yiyeceklerini çöpe atmak yerine can dostlarımızla paylaşarak onlara destek olabilirler” diye konuştu.

BAŞKAN EDEBALİ’DEN SÜRÜCÜLERE ÇAĞRI

Havaların soğuduğu, kar yağışının etkisini arttırdığı günlerde özelikle kedilerin araçların motor kısmında uyuduklarına dikkat çeken Başkan Edebali, “Kış aylarında sokak hayvanları barınacak sıcak bir nokta ararlar. Araçların motorları da sıcak olduğu için hayvanlar genelde buraya girerler. Özellikle sabahları araçlarınızı çalıştırmadan önce kaputa vurmak suretiyle ses yaparak hayvanların bulunduğu yerden kaçmasına yardımcı olabilirsiniz. Kaputun altını kontrol etmeden aracınızı çalıştırmayın. Bu tarz bir durumla karşılaştığınız takdirde 7/24 hizmet veren 444 16 02 numaralı Yıldırım Belediyesi Çağrı Merkezi’nden destek isteyebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika