Dolar : Alış : 5.3412 / Satış : 5.3508
Euro : Alış : 6.0565 / Satış : 6.0674
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa15°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 43119 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Geleceğin Tohumları Türkiye’nin En Büyük Kreşinde Atılacak

07 Kasım 2018
Ana Sayfa » Bursa Bölge » Geleceğin Tohumları Türkiye’nin En Büyük Kreşinde Atılacak
Geleceğin Tohumları Türkiye’nin En Büyük Kreşinde Atılacak

Eğitimde fırsat eşitliği yaratmak ve yaşam boyu eğitimin önünü açmak için birbirinden önemli projeleri hayata geçiren Mudanya Belediyesi, Türkiye’nin en büyük kreşi Zübeyde Ana Çocuk Akademisi’nde geleceğin tohumlarını atmaya hazırlanıyor.

 

Mudanya’da eğitim kalitesinin yükseltilmesi amacıyla eğitim kurumlarına desteklerini sürdüren, ücretsiz olarak düzenlediği kurslarla çocukların kişisel gelişimine katkı sağlayan Mudanya Belediyesi, yeni bir eğitim yatırımını hayata kazandırıyor. 2014 yılından bu yana eğitimde fırsat eşitliği yaratmak, yaşam boyu eğitimin önünü açmak için birbirinden önemli projeleri hayata geçiren Mudanya Belediyesi, Türkiye’nin en büyük kreşinde geleceğin tohumlarını atacak. Mudanya Belediyesi tarafından Bademli’de temeli atılan ve Türkiye’nin en büyük kreş ve anaokulu projesi olan Zübeyde Ana Çocuk Akademisi’nin inşaatı son sürat devam ediyor. Çocukların daha iyi şartlarda eğitim görebilmeleri için çalıştıklarını kaydeden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Yarınlarımızı önemsiyoruz. Ülkemizin güçlenmesinin çocukların alacağı sağlam temellere dayanan bir eğitimle mümkün olduğuna inanıyoruz. Bu nedenledir ki ilçemiz genelinde eğitimde fırsat eşitliğini yaratırken, 7’den 70’e yaşam boyu eğitimin önünü açıyoruz. Her şey geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha iyi koşullarda eğitim görebilmesi için” diye konuştu.

 

ENERJİSİ DOĞADAN GELECEK

Proje, çevre duyarlılığı ve yenilenebilir enerji sistemlerinin kullanımını toplumun geneline yayma bilincinden hareketle tasarlandı.  Bu kapsamda proje dahilinde güneş panelleri kullanılacak, yağmur suyu depolama ve geri dönüştürme sistemleri mevcut olacak.

4 atölye aktivite odası, 9 derslik ve sınıf, 2 bin 194 metrekare yeşil alan ve 3 bin 620 metrekare toplam inşaat alanı planlanan kreş ve anaokulunda gelişim çağındaki çocuklara aynı zamanda yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı öğretilecek. Kreş ve anaokulu tamamlandığında çocukların bilim, sanat, oyun, müzik, sportif etkinliklerle okula uyumu sağlanacak.

 

MUDANYA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika