Dolar : Alış : 5.8598 / Satış : 5.8703
Euro : Alış : 6.5706 / Satış : 6.5824
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa24°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 43336 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Geleceğin Şampiyon Cimnastikçileri Yıldırım’da Yetişiyor

20 Şubat 2019
Ana Sayfa » Bursa Bölge » Geleceğin Şampiyon Cimnastikçileri Yıldırım’da Yetişiyor
Geleceğin Şampiyon Cimnastikçileri Yıldırım’da Yetişiyor

-YILDIRIM BELEDİYESİ, BÜNYESİNDEKİ 3 CİMNASTİK MERKEZİ İLE AYDA 587 ÇOCUĞU SPORLA BULUŞTURARAK SOSYAL VE FİZİKSEL GELİŞİMİNE KATKI SUNUYOR.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ: “SAĞLIKLI BİR YAŞAMIN ÖNEMLİ BASAMAĞI OLAN SPORU ÇOCUKLARIMIZA SEVDİRMEK İÇİN YILDIRIM BELEDİYESİ CİMNASTİK SPOR KULÜBÜ’MÜZ BÜNYESİNDE PROFESYONEL EĞİTMENLER EŞLİĞİNDE KURSLAR DÜZENLİYORUZ.”

BURSA- Çocukları televizyon ve bilgisayar bağımlılığından uzaklaştırıp spora teşvik etmek amacıyla çalışmalar yürüten Yıldırım Belediyesi, Çocuk Cimnastik Merkezleri ile miniklere spor yapma alışkanlığı kazandırarak sosyal ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlıyor.

Yıldırım Belediyesi Spor Kompleksi, Mimarsinan Spor Kompleksi ve Sinandede Kadın Spor ve Cimnastik Merkezi’nde yer alan spor merkezinde miniklere hizmet veren çocuk cimnastik merkezleri, ayda 587 çocuğu sporla buluşturarak sağlıklı büyümelerine imkan tanıyor. Öte yandan bünyesindeki tırmanma duvarları ve temel cimnastik eğitimi aletleri ile merkezler, profesyonel antrenörler eşliğinde verilen eğitimlerle miniklerin sosyal ve bedensel gelişimlerine destek sağlıyor.

 ‘SAĞLIKLI YAŞAMIN SIRRI’

Okul yaşamının yanında çocukların küçük yaşlardan itibaren en az bir spor dalıyla ilgilenerek sağlıklı büyümeleri açısından Çocuk Cimnastik Merkezilerini ve spor tesislerini miniklerin hizmetine sunduklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Sporun, insanların sosyal yaşantılarına, okul ve iş hayatlarına da doğrudan pozitif etki ettiğini görüyoruz. Spor sağlıklı yaşamın en büyük anahtarı. Biz de yerel yönetim olarak gelecek nesillerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durarak sağlıklı ve başarılı yetişmelerine katkı sunmak amacıyla sportif ve sosyal çalışmalara ağırlık verdik. İlçemize yeni spor tesisleri, gençlik merkezi, kültür merkezi ve parklar kazandırmak için çeşitli çalışmalar yaptık. Bunu yaparken de tesisleşme anlamında önemli gelişmeler gerçekleştirdik. Sağlıklı bir yaşamın önemli basamağı olan sporu çocuklarımıza sevdirmek için de Yıldırım Belediyesi Cimnastik Spor Kulübü’müz bünyesinde profesyonel eğitmenler eşliğinde kurslar düzenliyoruz. Tüm ebeveynleri, çocuklarını en az bir spor dalına yönlendirerek sağlıklı beden gelişimlerine katkı sağlamaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika