FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

BALIKESİR (AA) – Petrol-İş Sendikası Bandırma Şube Başkanı Kayan, ”Engellenen darbe girişimi, FETÖ terör örgütünün yapılanmasını ve devlet kadrolarına nasıl sızdıklarını açıkça ortaya koymuştur.” dedi.

Sendika üyeleri ve sivil toplum örgütleri ellerinde Türk bayrakları ile Cumhuriyet Meydanı’na yürüyerek darbe girişimine tepki gösterdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından basın bildirisini okuyan Kayan, 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen ve hiç kimsenin onaylamayacağı acı olaylara neden olan darbe girişimini lanetlediğini söyledi.

Kayan, ”Engellenen darbe girişimi, FETÖ terör örgütünün yapılanmasını ve devlet kadrolarına nasıl sızdıklarını açıkça ortaya koymuştur. Bu gerçekten hareketle, bundan sonra devlet kadrolarına alınacak kişilerde liyakat, deneyim ve ülke sevgisinin en üst düzeyde olmasına dikkat edilmelidir. Ülkesini, milletini ve devletini seven nice vatan evlatları, FETÖ terör örgütünün kadrolaşması nedeniyle işe alınmamış ve işsiz bırakılmıştır. Biz emekçiler ve işçiler, bugüne kadar olduğu gibi bu ülkenin geleceği için üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getireceğimizi bir kez daha vurguluyoruz.” diye konuştu.

Başkan Kayan ayrıca Cumhuriyet Meydanı’nda 10 gündür devam eden Demokrasi nöbetine bireysel olarak destek vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

İlgili Yazılar