Engelsiz Sahne’ye Müzik Akademisi Damgası

YILDIRIM BELEDİYESİ MÜZİK AKADEMİSİ VE ENGELSİZ MUTFAK KURSİYERLERİ, ÜNLÜ SANATÇI METİN ÖZÜLKÜ’NÜN SUNUCULUĞUNU YAPTIĞI, TRT MÜZİK KANALINDA CANLI YAYINLANAN ‘ENGELSİZ SAHNE’ PROGRAMINA KATILDI.

-SANATÇILAR ERDAL ÇELİK, HAZAL VE MÜZİK AKADEMİSİ’NİN ENGELLİ SOLİSTİ MEHMET EMRE KALAYCI, MÜZİK AKADEMİSİ BAĞLAMA VE KORO GRUBUNUN KONUK OLDUĞU PROGRAM, ENGELSİZ MUTFAK KURSİYERLERİNİN HAZIRLADIKLARI PASTANIN KESİMİ İLE SONA ERDİ.

BURSA- Yıldırım Belediyesi Müzik Akademisi ve Engelsiz Mutfak kursiyerleri, engel tanımayan insanların başarı öykülerini tüm Türkiye ile paylaşan TRT Müzik’in ‘Engelsiz Sahne’ programına konuk oldu.

Yıldırım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde dezavantajlı grupları topluma kazandırmayı hedefleyen Müzik Akademisi’nde eğitim gören kursiyerler, Engelliler Haftası’nda hünerlerini bir kez daha tüm Türkiye’ye gösterdi. Müzik Akademisi’nin daha önce de katıldıkları TRT Müzik kanalında canlı yayınlanan ve sunuculuğunu ünlü sanatçı Metin Özülkü’nün yaptığı programın sezon finali bölümünün konukları, sanatçılar Erdal Çelik, Hazal ve Müzik Akademisi’nin engelli solisti Mehmet Emre Kalaycı ile Müzik Akademisi bağlama ve koro grubu oldu. Müzik Akademisi kursiyerlerinin sergiledikleri performans stüdyodaki izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Program sonunda el sanatları öğrencilerinin yaptıkları filografi tablo Yıldırım Belediyesi adına, TRT Genel Müdürlüğü’ne verilmek üzere Metin Özülkü’ye takdim edildi. Program, Engelsiz Mutfak kursiyerlerinin hazırladıkları pastanın kesimi ile sona erdi.

İlgili Yazılar