Dolar : Alış : 6.0656 / Satış : 6.0766
Euro : Alış : 6.7864 / Satış : 6.7986
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa25°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 43373 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

En iyi Hukuk Fakültesi Hangi Üniversitede

16 Mart 2016
Ana Sayfa » Bursa Haber Yazarları » En iyi Hukuk Fakültesi Hangi Üniversitede
En iyi Hukuk Fakültesi Hangi Üniversitede

Hukuk bölümü üniversiteye başlayacak olan her gencin hiç şüphesiz rüyası. Hem zor, hem yetenek isteyen bu bölümde Anayasanın tümden ve eksiksiz bir şekilde öğrenilebilmesi ve uygulanma yöntemlerinin en profesyonel şekilde anlanabilmesi için herkes doğru eğitim yerleri arıyor.
Kusurlu veya eksik öğretilmiş bir avukat, facia demektir. Suçluyu suçsuzdan, doğruyu yanlıştan ayırabilecek, adalet terazisini en doğru biçimde uygulayabilecek hakim ve savcıların eğitilebilmesi için her üniversitenin hukuk mezunu olacak öğrencilerine bu işi en doğru şekilde anlatabilmesi farz.

Peki, En iyi hukuk fakültesi hangi üniversitede?

Ülkemizde en iyi denebilecek hukuk fakülteleri var elbette. Bu fakültelerden mezun olabilen öğrenciler işlerinde en başarılı, en iyi hukuk uzmanları oluyorlar.

İstanbul üniversitesi hukuk fakültesi Türkiye’de en birinci sırada yer alıyor. 1926 yılında kurulan fakültenin geçmişi Osmanlı tarihine kadar uzanıyor. Yani neredeyse 500 senelik bir hukuk geçmişi var. Dolayısıyla en başarılı hukuk insanları bu üniversitede yetişiyor.

İstanbul’un fethinden sonra Fatih Sultan Mehmet tarafından kurulan zeyrekte açılan İstanbul’un en eski medresesi üniversite sınırları içinde kurulmuştur. Bu mirasın sahibi olan İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 1839 yılında mektebi mülkiyei şahanenin temelini oluşturan mektebi fünuni mülkiyenin programında hukuk eğitimine büyük yer veren tercüme odasına sahiptir.

Şeyhülislamlık, yani din ile yönetilme kaldırıldığından beri modern hukuk eğitimine devam ediyor İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi. Binası tarihi bir binadır. Eğitimcileri yeni ve eski eğitimciler olarak bir bütün halinde en ciddi mesleği yaptıklarının bilinci ile öğrencilerine hukukun en ince ayrıntılarını öğretmektedirler. Bu binalarda alınan eğitimle öğrenciler Türkiye sınırları ve dünyanın çeşitli bölgelerinde hukuk alanında kariyer yapıyorlar. Okul Erasmus ile öğrenci alıyor ve elbette ÖSYM’nin açtığı üniversite sınavı ile de öğrenci kabul ediyor. Taban puanı ise tıpla yarışarak 573 puanla önde. Hayati bir meslek olan hukukta elbette sayısal ve sözel puanlar önemli. O yüzden bu üniversite öğrenci seçiminde çok dikkatli. Devam zorunluluğu bulunan okulda ise dersi asmak sadece bir hayal. En iyi hukuk fakültesi hangi üniversitede denince akla ilk İstanbul Üniversitesi geliyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , ,
TemaFabrika