Dolar : Alış : 6.5465 / Satış : 6.5583
Euro : Alış : 7.4687 / Satış : 7.4822
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa34°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 42890 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Dolap Seçiminde Püf Noktalar

14 Mayıs 2018
Ana Sayfa » Röportajlar » Dolap Seçiminde Püf Noktalar
Dolap Seçiminde Püf Noktalar

İnsan yaşamının var olduğu her yerde dolap; fazlası ile önem taşımaktadır. Bunun en temel sebebi ise düzen insanın doğasında vardır. Bu sebeple de daha düzenli bir hayat yaşamak için dolaplar fazlası ile ilgi görmektedir. Dolapların birden çok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerin arasında ise;

  • Soyunma dolabı
  • Temizlik dolabı
  • Dosya dolabı
  • Ofis dolapları
  • Malzeme dolabı
  • Telefon dolabı

gibi birden çok dolap çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler ile birlikte ihtiyacınıza en uygun dolabı seçmeniz gerekmektedir. Her bir dolabın birden çok işlevi bulunmaktadır. Bu dolabı seçim aşamasında eğer eviniz için bir dolap edinmeyi düşünüyorsanız, ayakkabı dolabından, soyunma dolaplarına kadar birden çok seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerin yanı sıra da birden çok renk seçeneği de bulunmaktadır. Dolap seçeneklerinde size en uygun olanını belirlemek amacı ile öncelikli olarak, ihtiyacınızı belirlemelisiniz. İhtiyacınızı belirlediğiniz dolap seçeneğinden çok çekmeceli, çok raflı, aynalı olmak üzere sınıflandırılmış dolap kategorilerinden odanız ile en uyumlu olanını belirlemeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ise renk faktörü söz konusu hale gelecektir. En sona bırakılan bu faktör ise en önemli faktör arasında gösterilebilmektedir. Renk uyumu ile odanızı, ofisinizi daha dikkat çekici bir hale getirebilmektesiniz.

 

Ofis Dolapları ve Seçimi

Ofis ortamı fazlası ile evrak ve dosya sistemine sahip olduğu için bunların doğru bir kategori seçimleri ile birlikte muhafaza edilmesi fazlası ile büyük bir önem taşımaktadır. Bu sebeple de ofis dolaplarının seçiminde öncelikli olarak ihtiyacınızı tam olarak saptamanız gerekmektedir. Eğer geniş bir alana sahipseniz ve aynı zamanda da geniş bir saklama kapasitenizi oluşturduğunuz bir alanı değerlendirmek istiyorsanız büyük ofis dolapları ihtiyacınızı doğru yönde karşılayacaktır. Aynı zamanda da renk seçimi de sizleri kurtaracak en önemli faktörlerden bir tanesidir.  Eğer daha ferah bir çalışma ortamı yakalamak istiyorsanız renk seçimlerinde de ferah tonlar kullanmalısınız. Ancak farklı bir imaj ortaya koymak istiyorsanız da farklı renk seçenekleri ile zevkinize uygun olan dolap seçeneklerine erişme imkanına da sahipsiniz. Telefonların emanetleri için dolap seçimindeki kriterlerde de önemli husus yukarıda saydığımız gibidir.

Dolap Ve Mekân Uyumu

Mekânın daha çok göze çarpması ve belirli bir şıklığı elde etmesi açısından dolap seçimi büyük oranda önem taşımaktadır. Bu sebeple de mekanınıza uygun olarak dolap seçimi esnasında mekanın büyüklüğü ve diğer eşyaların rengi fazlası ile önemlidir. Bu sebeple de eğer mekân ve dolap uyumu arasında dikkat çeken bir şıklık yakalamak istiyorsanız, mutlaka ihtiyacınızı karşıladığı kadar, odanızın da şıklığını karşılamasına özen gösterin. Daha sonrasında ise renk seçimi aşamasında daha uyumlu tonlar ile şıklığı elde edebilmektesiniz.  Aynı zamanda fazlası ile geniş bir odaya dolap seçiminde bulunacaksanız aynalı dolap seçeneklerini de değerlendirmelisiniz. Aynı zamanda da boyut olarak ihtiyacınıza uygun olarak boyutunu belirleme imkanına da sahipsiniz.

 

Dolap Seçiminde Püf Noktalar

Dolap seçimi üzerine düşülmesi gereken özelliklerden bir tanesidir. Bunun en temel sebebi ise ihtiyaçlarınızı karşılama durumudur. Bu sebeple de geniş raf seçeneği ve çekmece seçenekleri sizlere artı sağlayacak özelliklerden bir tanesi olduğundan bunların üzerine düşülmesi gerekmektedir. Aksi takdirde her ne kadar size ve zevkinize uygun olsa dahi, beklentinizi karşılayamayacağı için ve verimli olmayacağı için size bir artı sağlamayacaktır. Aynı zamanda dolap seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise kapıların işlevidir. Eğer sürgülü bir dolap tercih ediyorsanız bu yöndeki seçenekleri değerlendirmeniz gerekmektedir. Ancak açmalı tercih ediyorsanız da bu yönde de birden çok seçenekleri değerlendirebilme fırsatına sahipsiniz.

Temizlik dolabı örneğinden gidecek olursak, temizlik dolabını nerede, hangi amaçla kullanacağınızı öncesinden belirlemelisiniz. Sabit ölçüler dışında tercih yapılacaksa öncesinden özel yapım temizlik dolapları için bir imalatçıya başvurabilirsiz.

Telefon dolabı modellerine örnek: https://www.gokerler.com.tr/Celik-Telefon-Dolabi,LA_191-2.html

 

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika