Dolar : Alış : 6.0656 / Satış : 6.0766
Euro : Alış : 6.7864 / Satış : 6.7986
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa25°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 43373 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Dikkat Eksikliği Tedavisinde Kullanılan Bitkisel İlaçlar

18 Mart 2016
Ana Sayfa » Bursa Haber Yazarları » Dikkat Eksikliği Tedavisinde Kullanılan Bitkisel İlaçlar
Dikkat Eksikliği Tedavisinde Kullanılan Bitkisel İlaçlar

Dikkat eksikliği tanısı konmuş kişiler veya dikkat eksikliğinden şüphe edip doktora giden kişiler bu konuyu ne kadar ihmal ederlerse ileride başlarına o kadar çok iş açılacağını bilmelidirler. Dikkat eksikliği tedavisi uzun zaman alan, yavaş yavaş çoğalan, önüne geçilmediğinde alzaimer gibi geri dönüşü olmayan hastalıklara kadar gidebilen bir hastalıktır.

Kafa karıştırıcı bir hastalık olduğu kesin, insanlar bu hastalığı hiperaktivite ile karıştırabiliyor. İkisi birbirine yakın ama çok farklı hastalıklardır ve dikkat eksikliği genelde çocuklarda ortaya çıkan bir hastalıktır. Nadiren de olsa genç yaşlarda veya orta yaşlarda ortaya çıkabilir. Dikkat eksikliği hastalığında en büyük sıkıntı unutkanlıktır. Kişi hiçbir şeye adapte olamadığı için öğrense dahi çabuk unutabilir.
Dikkat eksikliği tedavisinde kullanılan bitkisel ilaçlar kullanmadan önce durum fark edilir edilmez bir uzmanla görüşme yapılması elzemdir. Her hastalıkta olduğu gibi önce kendimizi alanında tecrübeli ve eğitimli kişilerle durumu tatbik etmemiz gerekmektedir. Daha sonra bitkisel çarelere bir besin desteği olarak başvurabiliriz.

Dikkat eksikliği yaşayan kişilerin çoğu çok büyük kazalar atlatabiliyor ve hatta sorun ölüme kadar gidebiliyor. Bu yüzden dikkat eksikliği olan kişilerin ilaç tedavisine başladıktan sonra doktorunun da tavsiyesi ve onayı ile beraber e vitamini ağırlıklı beslenmesi uygun olacaktır. Buğday e vitamini açısından çok zengin bir yiyecektir. Elbette bunu ekmeği bol yemek gerekir gibi algılamamak gerekir. Dikkat eksikliği tedavisinde kullanılan bitkisel ilaçlar alanında en çok talep gören bitkisel ilaç buğday rüşeymidir. Buğday rüşeymi e vitamini açısından çok zengin bir besin olup normal insanların bile rahat rahat tüketebilecekleri bir yiyecektir.

Buğday rüşeymini yoğurda ve süte karıştırarak tüketebilirsiniz. Buğday sapının buğday ile birleştiği noktalardan üretilmektedir. Yaklaşık yüz kilo buğdaydan sadece bir kilo buğday rüşeymi üretilmektedir. Az bulunan bir besindir. Buğday rüşeymini evde ekmek yapıyorsanız ekmek hamuruna ilave edebilirsiniz. Yiyeceklerinizin üzerine serperek tüketebilirsiniz. Çay kaşığı ile yutabilirsiniz. Önemli olan vücudunuza giriş şekli değildir. Ama damak tadı olarak en uygun kullanım şekli yoğurtla beraber olanıdır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

TemaFabrika