Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa’da

Erdoğan’ı, uçağının indiği Yenişehir Havaalanı’nda Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bazı milletvekilleri ve diğer ilgililer karşıladı.Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan da Bursa’ya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa ziyareti öncesi polis olağanüstü güvenlik önlemi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cuma namazını kılacağı Ulucami çevresi ile toplu açılış ve mitingin yapılacağı Atatürk Caddesi araç trafiğinin ardından yaya trafiğine de kapatıldı. Görev alacak polis memurları da konulan bariyerlerin önünden yaka kartları kontrol edilerek içeri alındı.Ulucami’nin içine de saat 11.00 itibariyle cemaat alınmazken, çevrede polis kuş uçurtmuyor. Güvenlik noktalarının oluşturulmasıyla vatandaşların üst araması yapılarak camiye ve miting alanına alınacağı belirtildi.Öte yandan, Sağlık Bakanlığı ve Kızılay ekibi de miting alanı çevresinde çadır kurdu.

Miting alanının yapılacağı yerin çevresindeki binaların üst ve önemli noktalarına da özel harekat timleri ve polisler yerleştirildi. Polis ekipleri, Cumhurbaşkanı’nın geçeceği güzergah boyunca esnafın da kimliklerini kontrol ederek güvenlik tedbiri aldı.

İlgili Yazılar