Dolar : Alış : 4.8000 / Satış : 4.8086
Euro : Alış : 5.5924 / Satış : 5.6025
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 42890 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP Grup Başkanvekili Gök:

06 Aralık 2015
Ana Sayfa » Siyaset » CHP Grup Başkanvekili Gök:
CHP Grup Başkanvekili Gök:

SAKARYA (AA) – CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağının düşürülmesinin ardından Rusya'nın Türkiye'ye yönelik ekonomik yaptırımlarına ilişkin, “Şimdi gelinen noktada doğalgazın kesilmesi tehlikesi var. Türkiye'nin birçok ili doğalgaza dönüşmüş durumda. Doğalgaz kesildiğinde evinizde kömür yakamazsınız çünkü dönüşüm sağlanmıştır” dedi. 

Sakarya'nın Adapazarı ilçesindeki bir düğün salonunda düzenlenen CHP Adapazarı İlçe Kongresi'ne katılan Gök, CHP kongrelerinde yarış olabileceğini fakat kimse kimsenin rakibi olmadığını, kongrenin sonunda tek kazananın parti olduğunu söyledi.

Türkiye'nin zor günlerden geçtiğini belirten Gök, “Bu kongreler tarihi bir sürecin parçası olarak çok ileride hatırlanacak kongrelerdir. 7 Haziran seçimlerinden sonra tüm toplumun beklentisi bir koalisyonun ortaya çıkartılması ve CHP'nin iddialarının sergilenmesi yönünde her ne kadar tecelli etmişse de özelikle MHP'nin anlaşılmaz ve AKP'nin ekmeğine yağ süren bir tutumu nedeniyle bugün yaratılan terör ve korku ortamının algısıyla 1 Kasım seçimlerinde çok farklı bir tabloyla karşı karşıya geldik” ifadesini kullandı.

Gök, Türkiye'nin şu anda dış politikanın yarattığı büyük travmaların etkisinde çok olumsuz bir sürece doğru girdiğini ileri sürerek, “Tam 4 yıl önce Suriye'de iç çatışmalar başladığında 'Bu çatışmanın tarafı olmayın, Atatürk'ün 'Yurtta sulh, cihanda sulh' ilkesini benimseyin diye defalarca uyardığımız iktidarın yanlış dış politikası sonucunda bugün karşılaştığımız olumsuzluklar bir tesadüf değildir. CHP olarak bunları anlattık, öngördük. Suriye'de ve Ortadoğu'da yaşanacak olumsuzlukların bir gün bize nasıl döneceğini defalarca anlattık. Duymadılar” dedi.

Rusya ile yaşanan krizde gelinen noktada narenciye, sebze-meyve, nakliye ve turizm sektörlerinin bir kaosun içine girdiğini savunan Gök, şunları kaydetti:

“Şimdi gelinen noktada doğalgazın kesilmesi tehlikesi var. Türkiye'nin birçok ili doğalgaza dönüşmüş durumda. Doğalgaz kesildiğinde evinizde kömür yakamazsınız çünkü dönüşüm sağlanmıştır.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika