Çanakkale, Sırbistan'da tanıtıldı

ÇANAKKALE (AA) – Çanakkale, Uluslararası 38. SAJAM Belgrad Sırbistan Turizm Fuarı'nda tanıtıldı.
Çanakkale Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Yönetim Kurulu Üyesi Armağan Aydeğer, kentin Kültür ve Turizm Müdürlüğünün katkılarıyla, Kültür ve Turizm Bakanlığı çatısı altında etkin şekilde tanıtımının yapıldığını söyledi.
Aydeğer, 55 ülkeden 1153 katılımcının yer aldığı fuarda Türkiye'nin toplam 305 metrekarelik alanda Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türk Hava Yolları başta olmak üzere 22 kurum tarafından temsil edildiğine işaret ederek, “2016, Türkiye turizminin bugüne kadar yaşadığı en zor yıllarından biri olacağına dair artık en küçük şüphemiz yok. Ankara'da yaşanan menfur terör olayı, hafif bir kıpırdanma içine giren ve canlanma belirtileri almaya başladığımız 2016 yılına ağır bir darbe daha vurdu. Maalesef görüştüğümüz birçok operatör ve tatilcinin Türkiye ile ilgili net bir bekleme sürecine girdiğini söyleyebilirim” dedi.
Bosna Hersek'de bulunan önemli tur operatörleri ile büyük bir projenin ön hazırlarını yaptıklarını aktaran Aydeğer, şunları söyledi:
“2016 yılından itibaren burada bulunan soydaşlarımızın Çanakkale'de 3 gece konaklamanın gerçekleşeceği ciddi bir hazırlığın içindeyiz. 2015 yılında yurt dışındaki Türklerin Çanakkale'ye ziyareti ile ilgili önemli tecrübe edindik. Bu tecrübemizi Balkan coğrafyasında yaşayan soydaşlarımız için de geliştirmek istiyoruz. Yurt dışında yaşayan soydaşlarımızın ve vatandaşlarımızın Çanakkale'ye ziyareti yalnız ülke ve bölge turizmimiz için değil aynı zamanda burada yaşayan gençlerimizin milli birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesi, ecdadlarını tanımaları ve yurt dışında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin varlığının güçlenmesi adına çok önemli bir adımdır.”

İlgili Yazılar