Dolar : Alış : 6.5465 / Satış : 6.5583
Euro : Alış : 7.4687 / Satış : 7.4822
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa34°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 42890 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bursa Satılık Arsa Fiyat Analizi 2018

23 Nisan 2018
Ana Sayfa » Bursa Bölge » Bursa Satılık Arsa Fiyat Analizi 2018
Bursa Satılık Arsa Fiyat Analizi 2018

Ülkemizde yatırım kararlarında gayrimenkuller her dönemde yerini ve önemini korumaya devam ediyor. Bu amaçla daire satın alanlar olduğu gibi yatırım tercihini arsadan yana yapanlar da olabiliyor.

Bu durumda belirli özelliklere sahip bir daireye sahip olmak yerine farklı amaçlara hizmet edecek bir yapı inşa edebilmeye olanak veren bir arsa sahibi olmak daha avantajlı görülüyor. Arsanın sahip olduğu özellikler satılık arsa fiyatları üzerinde belirleyici rol oynuyor.

Arsa Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yatırım kararınızın karlılıkla sonuçlanabilmesi için Bursa satılık arsa fiyatları ile birlikte arsanın özelliklerini de dikkate almanızda yarar var. Öncelikli olarak bakılması gereken nokta arsanın konumu. Bursa, yatırım için arsa almayı düşünenler tarafından ilgi gösterilen şehirlerden biri. Eskişehir, Balıkesir, Kütahya ve en önemlisi İstanbul’a olan yakınlığı ile hem denize kıyısı olan hem de yeşil alanlarının çokluğu ile dikkat çeken bir şehir olması Bursa’ya ilgi gösterilmesinin nedenleri arasında yer alıyor. Sanayi şehri olarak da ön planda olan gelişime açık bir şehir olması Bursa’da yeni yatırımlar için değerlendirilebilecek arsalara ilgi gösterilmesini sağlıyor. Arsa alırken dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise, arsanın bulunduğu konum itibarıyla ne tür yatırımlar yapılmasına izin verildiğidir.

Bursa Satılık Arsa Fiyat Analizi 2018

Bursa’nın arsa yatırımı için tercih edilen bir lokasyon olması, satılık arsa fiyatları ile ilgili soruları da beraberinde getiriyor. Bursa’da satılık kategorisinde yer alan arsaların fiyatları konumlarına ve özelliklerine bağlı olarak değişiyor. 2018 için detaylı fiyat analizlerini inceleyerek karlı bir yatırım kararı vermenin ilk adımını atabilirsiniz. Zira arsa yatırımı bilgi ve deneyimin bir arada olmasını gerektirecek kararların alınmasına bağlı olarak farklı sonuçlar elde edilmesine neden olabiliyor. Arsanın konum değeri olarak gelecekte erişebileceği noktayı önceden görebilmek için son birkaç yılın fiyat değişimlerine göz atmakta yarar var. Bursa’da hangi bölgelerin yükselişte olduğunu, gelişme aksı içindeki bölgelerin nereler olduğunu bilmek yatırım kararınız için belirleyici olabilir. Arsa çevresine yapılması planlanan büyük projeler varsa bunlar da arsa değeri üzerinde belirleyici olacağından dikkate alınmasında yarar var.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika