Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık:

KOCAELİ (AA) – Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “7 Haziran akşamı ortaya çıkan tablodan sonra 8 Haziran sabahı pek çok büyük fabrikanın daha önceden verilen siparişleri iptal edilmişti ama 2 Kasım sabahı daha önce sipariş vermeyenler bile çok yoğun sipariş geçmeye başladı” dedi.

Işık, partisinin Gölcük İlçe Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, 1 Kasım seçimlerinin ülkede birçok şeyi değiştirdiğini belirtti.

İslam dünyası ve gönül coğrafyasında seçim sonuçlarının sevinçle karşılandığını ifade eden Işık, 1 Kasım'da Türkiye'den ümit besleyenlerin ümidinin yeşerdiğini vurguladı. 

Işık, muhalefet partilerinin 7 Haziran sonuçlarını yanlış okuduğunu dile getirerek, 1 Kasım seçimlerinde seçmenin bu sebepten dolayı muhalefet partilerini cezalandırdığını söyledi. 1 Kasım seçim sonuçlarından sonra yapılan bir ankete göre, halkın yüzde 85'inin memnun olduğunu belirten Işık, şunları kaydetti:

“Daha önce nasıl olacak' diye endişeler vardı, 1 Kasım akşamı onlar ortadan kalktı. 7 Haziran akşamı ortaya çıkan tablodan sonra 8 Haziran sabahı pek çok büyük fabrikanın daha önceden verilen siparişleri iptal edilmişti ama 2 Kasım sabahı daha önce sipariş vermeyenler bile çok yoğun sipariş geçmeye başladı. İnşallah kasım ve aralık ayının sanayi üretimi çok daha yüksek çıkacak. Sebebi, artık istikrar sağlanınca, insanlarda güven oluşunca ekonomideki çarklar da daha hızlı dönecek ve dönmeye başladı. Pek çok görüştüğümüz sanayicimiz 2 Kasım sabahından itibaren taleplerin arttığını ifade ediyor. 8 Haziran  ile 2 Kasım arasındaki en büyük fark bu. Bunu halkımız sağladı.”

Bakan Işık, ortaya konan politikaların ardından seçmenin kendilerini ödüllendirdiğini, muhalefeti de cezalandırdığını sözlerine ekledi.

İlgili Yazılar