Basketbolda maçın ardından

ORDU (AA) – Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nin 22. haftasında deplasmanda Orduspor’u 106-72 yenen Edirne Belediyesi Edirnespor’un başantrenörü Ender Ünlü, maçı rahat kazandıklarını söyledi.

Durugöl Spor Salonu’ndaki karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, önemli bir maçı geride bıraktıklarını belirten Ünlü, “Bu maçı çok kolay geçtik. Yabancı oyuncularımızın sakatlığı vardı. Diğer oyuncularımız da yorgundu. Pazar günü oynayacağımız Yakın Doğu Üniversitesi maçı çok önemli. Bütün hazırlıklarımızı ona göre yapacağız. İnşallah o maçı da kazanıp bu kritik dönemden çıkmak istiyoruz” diye konuştu.

Maçta takımının başında sahada yer almayan Orduspor Başantrenörü Levent Deringöl’ün üniversiteden sınıf arkadaşı olduğunu bildiren Ünlü, “Kendisi çok sevdiğimiz ağabeyimizdir. Basketbola emeği çoktur. Şu anda hiçbir antrenörün istemeyeceği bir pozisyonda. Sezon başında çok iyi takım kurdular ama şimdi maddi sıkıntılardan dolayı buralara geldiler. Allah inşallah böyle durumlara düşürmesin. Allah yardımcıları olsun” ifadelerini kullandı.

– Kaptan Özge: “Bu şekilde savaşmaya devam edeceğiz”

Basın toplantısına ev sahibi ekipten takım kaptanı Özge Kavurmacıoğlu ve Feyzanur Kurt katıldı.

Zor bir dönemden geçtiklerini belirten Özge, “Bugün maalesef yenildik. Bundan sonraki maçlar da büyük ihtimal böyle olacaktır. Yapacak bir şeyimiz yok. Takımımızın hali ortada. Bu şekilde savaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Yaşanan süreçte oyuncuların psikolojisinin de çok kötü olduğuna işaret eden Kavurmacıoğlu, “Bu psikoloji altında maçlara çıkmak da çok zor. Özellikle gençlerle oynamak daha zor ama yapacak bir şeyimiz yok. Bu böyle devam edecek” ifadesini kullandı.

Mor-beyazlı ekibin genç oyuncularından Feyzanur Kurt ise “Maç beklediğimiz gibi farklı bitti. Çok iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. Arkadaşlarıma da başarılar diliyorum” değerlendirmesini yaptı.

İlgili Yazılar