Dolar : Alış : 5.8598 / Satış : 5.8703
Euro : Alış : 6.5706 / Satış : 6.5824
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa24°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 43336 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Mustafa Işık, “Türkülerimiz, Manevi Zenginliklerimizi Yaşatır”

08 Şubat 2019
Ana Sayfa » Bursa Bölge » Başkan Mustafa Işık, “Türkülerimiz, Manevi Zenginliklerimizi Yaşatır”
Başkan Mustafa Işık, “Türkülerimiz, Manevi Zenginliklerimizi Yaşatır”

Gürsu Belediyesi’nce gerçekleştirilen kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Türkü Geceleri” nde manevi değerlerimiz ozanların sazlarıyla dile geliyor.

“Kültür Kenti Gürsu” sloganıyla, Gürsu Belediyesi’nce gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında düzenlenen Türkü Geceleri, Gürsulular’ı biraraya getiriyor.

Her hafta, hemşehri derneklerinin ev sahipliklerinde düzenlenen Türkü Gecesi, bu kez de Gürsu Ardahanlılar Derneği ile Gürsu Erzurum Aşkale Yeniköylüler Derneği’nde gerçekleştirildi.

“Ozanlarımızın sazıyla dile gelen türkülerimiz, Anadolumuz’un sesi olarak bizlere sahip olduğumuz manevi zenginliklerimizi anlatır” diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Türkülerimiz; örfümüzü, adetimizi, geleneklerimizi, törelerimizi yaşatır. Hemşehrilerimizle biraraya geldiğimiz bu keyifli gecede, türkülerimizin ışığıyla Anadolumuz’a yolculuk yapıyoruz. Bizlere evsahipliği yapan derneklerimizin yönetici ve üyelerine, bu güzel gecede bizimle olan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.

Türkülerle coşulan geceye; siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, derneklerin yönetici ve üyeleri ile Gürsulular katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika