Dolar : Alış : 5.9944 / Satış : 6.0052
Euro : Alış : 6.8267 / Satış : 6.8390
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa33°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 42890 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Balkanlarla Sürekli İşbirliği Temas Derneği Başkanı Adiloğlu:

08 Aralık 2015
Ana Sayfa » Bursa Bölge » Balkanlarla Sürekli İşbirliği Temas Derneği Başkanı Adiloğlu:
Balkanlarla Sürekli İşbirliği Temas Derneği Başkanı Adiloğlu:

BURSA (AA) – Balkanlarla Sürekli İşbirliği Temas Derneği Başkanı Ali Sait Adiloğlu, “Balkanlarda faaliyet göstermek isteyen tüm kurum, kuruluş ve STK’lara mihmandarlık etmeye, proje ve raporlarımız ile destek olmaya hazırız” dedi.

Adiloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Engelsiz Dünya Platformu ile İstanbul Aydın Üniversitesi arasında bir süre önce gerçekleşen “Engelsiz Dünya Platformu-Balkan Ülkeleri” protokolü imza törenine davet edildiklerini, bu toplantıda tecrübelerini paylaşma imkanı bulduklarını kaydetti.

Projeyi, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’nun desteklediğini belirten Adiloğlu, dernek olarak 13 Balkan ülkesinde ciddi bir çalışma yaptıklarını, her ülke ile ilgili izlenim, görüşme ve temaslarını paylaşmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Adiloğlu, ellerinde tüm Balkan ülkeleriyle ilgili sağlam bir veri bulunduğunu ifade ederek, “Balkanlarda faaliyet göstermek isteyen tüm kurum, kuruluş ve STK’lara mihmandarlık etmeye, proje ve raporlarımız ile destek olmaya hazırız” diye konuştu.

Pek çok belediye, STK, kurum ve kuruluşuyla tecrübelerini paylaştıklarını anlatan Adiloğlu, “Çalışmalarımız sonucu, hangi Balkan ülkesinin nasıl bir yatırıma, desteğe ihtiyacı var, bunu tespit ettik. Ayrıca, bölgede hangi kurum, kuruluş ve dernekle hareket edilebileceği yönünde de gerekli donanıma sahibiz. Engelsiz Dünya Platformu’na da Balkanlarda yürüteceği çalışmada her türlü desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika