Balaban Mesire Alanı’nda Çalışmalar Başladı

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ, BALABAN MAHALLESİ’NDE YAPIMINA BAŞLANAN MESİRE ALANI’NDA İNCELEMELERDE BULUNDU.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “ULUDAĞ’IN ETEKLERİNE KURULMUŞ, DERELERLE, VADİLERLE BEZENMİŞ YILDIRIMIMIZIN GÜZELLİKLERİNDEN BUGÜNE KADAR YETERİNCE İSTİFADE EDEMEDİK.”

-BAŞKAN YILMAZ: “YAPIMINA BAŞLADIĞIMIZ BALABAN MESİRE ALANI ÖZELLİKLE YAZ AYLARINDA YAŞLILARIN, AİLELERİN VE ÇOCUKLARIN DİNLENME MEKANI HALİNE GELECEK.”

BURSA- Yıldırım Belediyesi, Balaban Mahallesi’ne kazandıracağı mesire alanında bölge halkını doğayla buluşturarak aileleri ile keyifli vakit geçirebilme imkanı sağlayacak.

Şehrin çehresini değiştirecek çalışmalarıyla ilçenin marka değerini yükseltecek sosyal donatı alanlarına yenilerini eklemeye hazırlanan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Balaban Mahallesi’ne kazandıracağı Mesire Alanı’nda incelemelerde bulundu. 51 bin 523 metrekare alan üzerinde planlanan Balaban Mesire Alanı, şehrin yoğun yaşantısından ve stresinden uzaklaşmak isteyen vatandaşlara nefes alacakları önemli bir doğal yaşam imkanı sağlayacak. Piknik alanları, yürüyüş yolları, seyir terasları, çocuk oyun alanları, adrenalin park, kır kahvesi ve kır lokantası yer alacak mesire alanı insanların yeşille kucaklaşmasına olanak tanıyacak. Yıldırım’ın doğal güzellikleriyle bilinen bir şehir olduğunu dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım, Uludağ’ın eteklerine kurulmuş, derelerle, vadilerle bezenmiş bir ilçemiz. Bu güzelliklerden bugüne kadar yeterince istifade edemedik. İnşallah bundan sonraki süreçte çok daha fazla yararlanacağız. Erikli ve 75. Yıl Mahallelerimizin hemen üzerinde bulunan, trafik gürültüsünün olmadığı, yeşilin ve mavinin iç içe olduğu Balaban Mahallemizdeki mesire alanı hemşehrilerimizin nefes alacakları, yaşamın stresinden uzaklaşacakları ve çocuklarımızın eve hapsolmadan doyasıya oynayabileceği bir alan olacak” diye konuştu.

‘EKRANLARLA DEĞİL AKRANLARLA BULUŞACAK’

İçinde bulunan piknik alanları, yürüyüş yolları, seyir terasları, çocuk oyun alanları, adrenalin parkı, kır kahvesi ve kır lokantası ile Yıldırımlıların hizmetine alternatif bir sosyalleşme bölgesi sunacaklarını ifade eden Başkan Yılmaz, “Yapımına başladığımız Balaban Mesire Alanı özellikle yaz aylarında yaşlıların, ailelerin ve çocukların dinlenme mekanı haline gelecek. Mesire Alanımızdaki oyun alanları ve Adrenalin park ile geleceğimizin teminatı olan yavrularımız ekranlarla değil akranları ile buluşacak. Ailelerin ise stres atarak gününü keyifle geçirecekleri bir mesire alanını vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı

İlgili Yazılar