Dolar : Alış : 4.8230 / Satış : 4.8317
Euro : Alış : 5.5986 / Satış : 5.6087
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa30°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 42890 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ABD: İran Rejiminin Kurbanlarına Diyoruz ki; Unutulmayacaksınız!

05 Ocak 2018
Ana Sayfa » Gündem » ABD: İran Rejiminin Kurbanlarına Diyoruz ki; Unutulmayacaksınız!
ABD: İran Rejiminin Kurbanlarına Diyoruz ki; Unutulmayacaksınız!

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, yazılı açıklama yaptı: Ölümleri ve tutuklamaları en sert şekilde kınıyoruz. Rejimin kurbanlarına şunu söylüyoruz: Unutulmayacaksınız.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert yaptığı yazılı açıklamada, “İran halkının bu meşru isteklerini destekliyor, hükümete fikir ve bilgi alışverişine izin vermesi için çağrıda bulunuyoruz” dedi.

ABD’DEN YAZILI AÇIKLAMA

İran’da ekonomik sorunlar nedeniyle başlayan gösteriler provokasyona dönüştü. Yaşanan olaylara tepki gösteren milyonlarca İranlı ise meydanlarda toplanarak ülkesine sahip çıkıp ABD, İsrail ve Suudi Arabistan karşıtı sloganlar attı. İran’da yaşanan gergin ortam devam ederken ABD’den yeni bir açıklama daha geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, İran’da devlet karşıtı gösterileri desteklediklerini belirten yazılı bir açıklama yaptı.

” HÜKÜMET CESUR İNSANLARI ÖLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR”

Nauert yaptığı açıklamada, “İran’daki protestoları ve şiddeti yakından takip etmeye devam ediyoruz. İran halkı, onurlu muamele, yolsuzluğa son verilmesini, şeffaflığın geliştirilmesini ve ekonomik fırsatların arttırılması arzusunu ifade ediyor. Ne yazık ki hükümet sokaklara inecek kadar cesarete sahip insanları, hapse atmaya ve öldürmeye devam ediyor. Hükümet, İran’a bilgi akışını sınırlıyor, konuşma özgürlüğünü kısıtlıyor ve dış dünyanın kendi baskısını gözlemlemesine engel olmaya çalışıyor” ifadelerine yer verdi.

“REJİM KURBANLARINA ŞUNU SÖYLÜYORUZ: UNUTULMAYACAKSINIZ!”

Açıklamanın devamında şöyle denildi: “İran halkının bu meşru isteklerini destekliyor, hükümete fikir ve bilgi alışverişine izin vermesi için çağrıda bulunuyoruz. Hepimiz barışçıl gösteri hakkı da dahil olmak üzere aynı temel ekonomik ve siyasi özgürlüklerden yararlanabilmeliyiz. Bugüne kadar olan ölümleri ve bin civarında kişinin tutuklanmasını şiddetli bir şekilde kınıyoruz. Göstericilere karşı şiddet uygulayanları, sansüre katkıda bulunanları ve İran halkından çalanları sorumlu tutacak bolca yetkilimiz var. Rejimin kurbanlarına şunu söylüyoruz: Unutulmayacaksınız.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika