AA'nın “Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi” kitabı

ESKİŞEHİR/BALIKESİR (AA) – Anadolu Ajansı (AA) tarafından hazırlanan “Dakika Dakika FETÖ’nün Darbe Girişimi” kitabı, Eskişehir’de Vilayet Meydanı’nı dolduran vatandaşlara dağıtıldı.

Darbe girişiminde yaşanan tüm gelişmelerin, AA muhabirlerinin anlık haberleri ve olay anındaki fotoğraflarıyla kronolojik bir sıraya göre derlendiği kitap, Vilayet Meydanı’nda demokrasi nöbeti tutanlara verildi.

Meydanda kurulan stantta dağıtılan kitaba vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, yaptığı açıklamada, demokrasi nöbetinin 15. gününde olduklarını söyledi.

Her kesimden binlerce insanın katıldığı demokrasi nöbetlerinin şenlik havasında geçtiğini belirten Karacan, şunları kaydetti:

“Vatandaşlar demokrasiye yapılan darbe kalkışmasına tepki vermek için yoğun katılım gösteriyor. Halk artık demokrasiden, milli iradeden yana. Halkımız ‘Benim seçtiğim kişiyi sadece ben götürebilirim’ diyor. Demokrasinin dışında hiçbir kuvvete halkımız artık prim vermiyor. Tüm Türkiye aynı anda demokrasi için, gelecek kuşak için sokaklara çıktı. Halkımız en iyi şekilde cevabını verdi. Demokrasi herkese lazım.”

Karacan, AA tarafından hazırlanan “Dakika Dakika FETÖ’nün Darbe Girişimi” kitabının hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

AA’nın Türkiye ve dünyada yayıncılıkta gösterdiği performansı darbe girişimi sürecinde de gösterdiğini belirten Karacan, “Anadolu Ajansı ilk dakikadan itibaren tüm gelişmeleri kitap haline getirdi. Anadolu Ajansı, gerçeği halkımızın bilmesi için, demokrasiye yapılan darbenin görülmeyen taraflarını da su yüzüne çıkarmak için bir kitap çıkardı. Yönetim kuruluna, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu bir tarihtir. Bu, gelecek kuşaklara aktarabileceğimiz bir yayındır.” diye konuştu.

– “Torunlarımıza gösterebileceğimiz belge”

Vatandaşlardan Mutlu Bişgin ise ilk günden itibaren demokrasi nöbetini sürdürdüklerini kaydederek, millete, devlete ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktıklarını vurguladı.

AA tarafından hazırlanan kitaba beğenisini dile getiren Bişgin, “AA çok güzel hayırlı bir hizmet yapmış. Tarihe tanıklık ediyoruz. Sürecin başından sonuna kadar bütün haberleri, görüntüleri, operasyonları AA’dan takip ettik. Bu kitap çok hayırlı bir hizmet olmuş. Evimizin kütüphanesine koyacağım. İleride çocuklarımıza, torunlarımıza gösterebileceğimiz resmi belge olarak saklayacağız.” ifadelerini kullandı.

– Balıkesir

Anadolu Ajansının (AA) FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin kronolojisi ve sonrasında yaşananları içeren “Dakika Dakika FETÖ’nün Darbe Girişimi” kitabı, Balıkesir’de Milli İrade Meydanı’nda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara dağıtıldı.

Darbe girişiminde yaşanan tüm gelişmelerin, AA muhabirlerinin anlık haberleri ve olay anındaki fotoğraflarıyla kronolojik bir sıraya göre derlendiği kitabın dağıtımı için stant kuruldu. Standa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kitabı inceleyen CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, AA tarafından hazırlanan kitabı beğendiğini bildirdi.

Türk milletinin karakterinin kitaptaki fotoğraflarda belli olduğunu ifade eden Akın, şöyle konuştu:

“Kurtuluş Savaşı’ndaki Kuva-i Milliye ruhuyla Türk milletinin önünde ne top, ne tüfek hiçbir şey duramaz. Kitap, gayet güzel olmuş. Kaybettiğimiz şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Bu kitapta vatan hainlerini de görüyoruz. FETÖ organizasyonu, onu musallat edenlerle ilgili çok soru işareti var ama şu anda milli duygular, insanı durduruyor. Şu anda hepimiz cumhuriyet ve demokrasi için mücadele veriyoruz. ‘O, bu, şu’ diye ayıracak zamanımız yok. Şu anda tek yapacağımız şey, Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmak.”

Demokrasi nöbetine katılan vatandaşlardan Hilmi Öge de kitapta yer alan bilgileri televizyonda gördüklerini belirterek, “Bunların fotoğraflarının çekilmesi ve basılması konusunda AA’ya çok teşekkür ediyorum. Oğluma, torunlarıma göstermek için bu kitapçığı saklayacağım.” dedi.

İlgili Yazılar