Dolar : Alış : 5.5498 / Satış : 5.5598
Euro : Alış : 6.3900 / Satış : 6.4015
HAVA DURUMU
hava durumu

Bursa23°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 43040 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

15 Temmuz Anma Etkinliklerine Neden Katılmalıyım?

13 Temmuz 2017
Ana Sayfa » Bursa Haber Yazarları » 15 Temmuz Anma Etkinliklerine Neden Katılmalıyım?
15 Temmuz Anma Etkinliklerine Neden Katılmalıyım?

15 Temmuz 2016 da Ülkemiz en büyük ihanet girişime sahne oldu. Ordu içinde ki fetöcü hainler yaptıkları darbe girişimiyle iç savaş çıkartmaya kalkıştılar. Halkla askeri karşı karşıya getirmeye ülkemizi ele geçirme çabasında bulundular.

O gece halkımız büyük bir destan yazdı ve bu fetöcü hainlere müsade etmedi. Tankların önüne yatarak vücudunu mermilere siper ederek bu hain kalkışmaya dur dediler.

Bir yıldır bu hainliğin pek çok kolu pekçok yüzü ortaya çıktı. Başta ordu içindeki bu yapılanmanın çökertilmesi için çalışamalar başladı. Hemde bu çalışmalar çabalar o hain pilotlar henüz havadayken vatansever savcılar tarafından başlatıldı. Bastırılan kalkışma neticesinde belirlenen askerlerin gözaltına alınması belirlenen hakim savcı ve devlet görevlilerinin tutuklanmasıyla bunlar devam etti. Bylock programını kullanan yüzlerce hain tespit edilerek hızla işlemler yapıldı.

Üstünden bir koca yıl geçmesine rağmen bu acımız hala taze şehitlerimizin acısı hala içimizde. Öte yandan vatan savunması için gerekirse genci yaşlısıyla bu ülkenin evlatları dimdik ayakta uyanık ve göreve hazır olduğunu göstermeleri ve bu hain kalkışmayı bastırmaları sevindirici bir şey oldu bizim için. Bilhassa gençlerimizin umutsuz gençlerimizin duyarsız olduğu konuşulup gelecek endişesi duyan amcalar teyzeler dayılar 15 temmuz sonrası yanıldıklarını anladılar.

Son bir yıllık süreçte 15 Temmuz destanını sulandırmaya çalışan bu hain darbe girişimini hafife alıp senaryo diyen kontrollü darbe diyen pek çok güruh türedi. Sosyal medya onların yeni güvenli inleri oldu. Şundan duydum bunlar dedi diyerek kendi hain fikirlerini empoze ederek bu destanı ve kahraman şehitlerimizin ve gazilerimizin dik duruşlarını hafife almaya çalıştılar. Oysaki unuttukları gözden kaçırdıkları bir şey var. Bu bir anlatım değil bir hikaye değil tüm Türkiye’nin gözü önünde yaşanan bir hainlikti ve sonsuza kadar 7 den 77 ye kadar hiçbir Türk evladı vatan sever bu hainliği unutmayacak unutturmayacak.

15 Temmuz’u unutturmayacak en büyük etkinliklerden biri ise her senei devriyesinde düzenlenecek olan anma etkinlikleri. Bu sene ilki yapılacak bu anma etkinliklerine o gece dışarı çıktığımız gibi tankların önünde durduğumuz gibi çıkalım şehrimizin meydanlarını dolduralım o geceki vatan aşkımızı bir kez daha dosta düşmana gösterelim, gösterelim ki içinde en ufak bir planı olan hain geri dursun, gösterelim ki teröre kucak açan Avrupa aman desin, gösterelim ki okyanus ötesinde ki hain(ler) uyku uyuyamasın!

Haydi Bursa, haydi Osmangazi, haydi Yıldırım, haydi Nilüfer, haydi İnegöl, haydi Keles, haydi Gürsu, haydi Kestel, haydi Mudanya, haydi İznik, haydi M.K.Paşa, haydi Karacabey, haydi Orhaneli, haydi Harmancık, haydi İznik, haydi Orhangazi, haydi Gemlik, haydi Büyükorhan al bayrağını şehrinin ilçenin köyünün meydanına!

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

TemaFabrika