136 haneye müstakil tapuları dağıtıldı

BURSA (AA) – Osmangazi Belediyesi, Küçükbalıklı Mahallesi’nde sorunlara neden olan arsadaki 136 haneye müstakil tapularını dağıttı.

Küçükbalıklı Mahallesi’nde hisseli parsellerden dolayı yıllardır yaşanan tapu sıkıntısını sona erdiren Osmangazi Belediyesi, 136 haneye müstakil tapu verdi.

Küçükbalıklı Mahallesi Koşukavak Parkı’nda düzenlenen törende konuşan Osmangazi Belediyesi Başkanı Mustafa Dündar, buradaki arsanın zamanında alındığını ancak imar uygulamasını henüz yapabildiklerini söyledi. Bölgede 13 farklı imar parseli oluşturduklarını anlatan Dündar, “Burada 136 binanın tapusunu çıkarmış olduk. Yani uzun yıllardır devam eden sıkıntıyı gidermiş olduk ve şimdi tapuları vereceğiz. Ben mahallemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Küçükbalıklı Mahallesine ciddi yatırımlar yaptıklarını belirten Dündar, şöyle konuştu:

“Bizim 136 mahallemiz var ve bu mahallelerin hepsinde çakılı bir çivimiz var. Burası da kamulaştırmalarla yeni park, meydan ve yolların üretildiği bir mahallemiz. Bu mahallemizde 2 tane park elde ettik ve bununla birlikte çocuk parkı yapımı, kamulaştırma ile belli sokaklarda yolun açılması, yeni imar yolları, çıkmaz sokakların açılması, cami ve okul düzenlemeleriyle balıklının her noktasına girmiş olduk. Bu hizmetlerimiz bundan sonra da ihtiyaca göre devam edecek.”

Konuşmanın ardından Dündar, vatandaşlara tapularını dağıttı.

İlgili Yazılar